Na dolnośląskim odcinku autostrady A4 z ciężarówki amerykańskiej armii wypadły skrzynki z amunicją. W skrzynki wjechał cywilny samochód.

O incydencie poinformował program informacyjny „Fakty” wrocławskiej TVP 3. Przed godziną 10 z ciężarówki amerykańskiej armii wypadł ładunek. Na 129 kilometrze jezdni autostrady A4 w kierunku Wrocławia (niedaleko zjazdu na Kostomłoty) znalazły się skrzynki z amunicją. Informację potwierdzili policjanci z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu.Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ppłk Artur Karpienko rzecznik prasowy komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej potwierdził portalowi gazeta.pl, że w czasie gdy po autostradzie „przemieszczała się kolumna wojskowych pojazdów Sił Zbrojnych USA […] Z jednej z pojazdów wypadła skrzynka z amunicją”. Według Karpienki pilotujący Amerykanów żołnierze ŻW „niezwłocznie zatrzymali kolumnę w miejscu bezpiecznym”. Jak stwierdził, w skrzynki z amunicją wjechał cywilny samochód. „W wyniku zaistniałej sytuacji nikomu nic się nie stało, w cywilnym pojeździe uszkodzona została opona” – stwierdził ppłk Karpienko.

Według informacji portalu gazeta.pl amerykańska kolumna wojskowa wyjechała ze Świętoszowa do Drawska Pomorskiego, gdzie znajduje się poligon. Amerykanie stacjonują w Świętoszowie w ramach swojej rotacyjnej obecności na tak zwanej „wschodniej flance NATO”.

 

Czytaj także: Niemiecka drogówka zatrzymała transport wojsk USA z Polski [+VIDEO]

gazeta.pl/twitter.com/kresy.pl

Reklama

Tagi: ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz