Około 20 osób zatrzymała policja podczas akcji przy centrum handlowym M1 w Krakowie. Według mediów zatrzymani szykowali się do „ustawki” z kibicami jednego z krakowskich klubów.

Jak podają media opisujące wydarzenia w Krakowie, obywatele rosyjscy pochodzący z Kaukazu chcieli przejąć kontrolę nad handlem na krakowskich targowiskach. Miało się to nie spodobać kibicom jednego z krakowskich klubów, według Onetu – Cracovii. Zdaniem tego portalu w grę wchodziły też interesy narkotykowe. Do „ustawki” miało dojść w pobliżu centrum handlowego M1 na alei Pokoju w Krakowie.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5444.39 PLN    (24.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Świadek, który skontaktował się z radiem RMF FM, przekazał informacje o „znaczącej liczbie” radiowozów na parkingu M1 i wielu funkcjonariuszach. Jak podał Onet, zatrzymali oni „ponad 20 Czeczenów”, którzy mieli w samochodach m.in. maczety i noże. „Zatrzymani szykowali się do walki z pseudokibicami Cracovii” – twierdzi Onet. RMF FM napisało o 20 zatrzymanych.

Do akcji doszło w poniedziałek rano. Jeszcze około godziny 10. osoby zatrzymane i policjanci znajdowali się na parkingu przed M1.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2018 roku Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał kary dla Czeczenów oskarżonych ws. wspierania terroryzmu. Prokuratura zarzucała czwórce Czeczenów, że od maja do października 2014 roku działali w zorganizowanej grupie przestępczej, m.in. gromadzącej pieniądze na potrzeby działań o charakterze terrorystycznym, prowadzonych przez tzw. Państwo Islamskie (ISIS). Zostali też oskarżeni o organizowanie i kupowanie sprzętu paramilitarnego, a także rekrutowanie bojowników do walki w ramach dżihadu w rejonach konfliktu zbrojnego. Wcześniej Sąd Okręgowy w Białymstoku skazał trzech z czterech Czeczenów za wspieranie terroryzmu. Uznał jednak, że nie chodziło o tzw. państwo islamskie, ale o tzw. Emirat Kaukaski.

Kresy.pl / rmf24.pl / onet.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz