Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadzi śledztwo w sprawie doprowadzenia do obcowania płciowego 11-letniej dziewczynki z Ukrainy, która kilka dni temu w gdańskim szpitalu urodziła dziecko. – podał w czwartek Polsat.

Dziewczynka z Ukrainy przebywała w Polsce wraz z matką, która mieszkała i pracowała w okolicach Skarszew na Pomorzu. We wtorek dziewczynka źle się poczuła i matka zabrała ją do lekarza, który stwierdził, że 11-latka jest w zaawansowanej ciąży i zawiadomił policję. Młoda Ukrainka trafiła do szpitala w Gdańsku, gdzie urodziła dziecko.

Jak pisał „Super Express”, matka miała od początku wiedzieć, że jej córka jest w ciąży. Według niej dziewczynka zaszła w ciążę na Ukrainie. Świadczy o tym fakt, iż dopiero od 3 miesięcy przebywa w Polsce. Zdaniem matki małoletnią wykorzystał wujek, który miał się nią opiekować na Ukrainie. Wersję tę będą weryfikować śledczy, którzy jeszcze nie przesłuchali młodej Ukrainki. „Zgodnie z naszą procedurą przesłuchanie odbędzie się przed sądem z udziałem psychologa. Jeśli ta informacja, że do przestępstwa doszło na terenie Ukrainy i ewentualnym sprawcą jest jej obywatel, zostanie potwierdzona, prokuratura przekaże ściganie do władz Ukrainy” -powiedział Wirtualnej Polsce Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Do przesłuchania dziewczynki może dojść najwcześniej po świętach.

W Polsce za doprowadzenie do obcowania płciowego małoletniej poniżej 15 roku życia grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Jeśli okaże się, że osoba, która wykorzystała małoletnią również ma obywatelstwo ukraińskie, dziecko urodzone przez 11-latkę nie nabędzie obywatelstwa polskiego przez urodzenie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: TVP: przy wsparciu polskich instytucji córka imigrantów z Ukrainy przeszła w Polsce na islam

Kresy.pl / Polsat / wp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz