Konwój ma wyruszyć z Warszawy jeszcze przed Bożym Narodzeniem, prawdopodobnie w najbliższą środę. Ma składać się z około 40 ciężarówek, przewożących m.in. żywność.

Organizatorem akcji jest polski MSZ, z którym współpracują: Państwowa Straż Pożarna, Agencja Rezerw Materiałowych oraz organizacje pozarządowe. Pomoc ma trafić zarówno do obywateli Ukrainy, jak również do osób polskiego pochodzenia. Część materiałów to towary potrzebne do zorganizowania osiedli dla ludności cywilnej, która została czasowo przemieszcza.

PAP/ RIMR / Kresy.pl

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. sobiepan
    sobiepan :

    Dla Polaków potrzebujących natychmiastowej pomocy i możliwości powrotu do Polski .WYSYŁAJĄ KILKA DESEK . Dla chachłów ukropskich bydlaków spod znaku tryzubia i czerwono czafnej szmaty ,,KARTA POLAKA” co za podłość i zdrada.,,Część materiałów to towary potrzebne do zorganizowania osiedli dla ludności cywilnej, która została czasowo przemieszcza”.

  2. zeus
    zeus :

    A co z Polakami w Donbasie? Samo MSZ ocenia,że jest ich tam wiele tysięcy,a chęć wyjazdu do Polski deklaruje jedynie około stu osób. Nawet biorąc pod uwagę tych z kartą Polaka(400 osób),to tylko 1/4 z nich myśli o wyjeździe z Donbasu. Biorąc pod uwagę całość,to zaledwie nikły procent Polaków chce opuścić Donbas. Co z pomocą dla tych,którzy chcą pozostać w DNR i LNR? Czy w/g MSZ to nie Polacy? Wygląda na to,że ta niby pomoc ma być dość wybiórcza…tylko dla przeciwników republik i powstańców…tylko dla tych Polaków,którzy uciekli przed powstańcami. Dla tych,którzy cierpią z powodu ostrzału i zniszczeń spowodowanych przez banderowców,ale chcą trwać na terenach republik, pomocy się nie przewiduje?