TELDAT i amerykański koncern Northrop Grumman Corporation (NGC) podpisały “Memorandum of Understanding”, czyli porozumienie zwiastujące współpracę biznesową związaną z rozwojem i integracją wojskowych systemów dowodzenia i kierowania.

Firam TELDAT poinformowała, że razem z amerykańskim koncernem Northrop Grumman Corporation podpisały w maju 2021 r. “Memorandum of Understanding”, czyli porozumienie zwiastujące współpracę biznesową związaną z rozwojem i integracją wojskowych systemów dowodzenia i kierowania.

„Nawiązanie współpracy z tak wysoko renomowanym koncernem jakim jest Northrop Grumman to powód do dumy oraz wizja niepowtarzalnych możliwości rozwoju i twórczego perspektywicznego współdziałania, które od lat TELDAT ma przyjemność pomyślnie realizować również z innym tego typu ważnym zagranicznym Partnerem gospodarczym. Nasze firmy działają w dziedzinie zaawansowanych technologii wojskowych i mają ze sobą wiele wspólnego, od najwyższych standardów etycznych, do wysoko wyspecjalizowanej kadry inżynierskiej, wysokiej jakości produktów i nienagannie realizowanych kontraktów” – potwierdził Sebastian Cichocki, Prezes TELDAT.

„Współpraca TELDAT i Northrop Grumman to nie tylko sukces i możliwości biznesowe dla naszych firm, ale również ogromna szansa dla Polski, także w zakresie: zdobycia następnego obszaru globalnej promocji polskiej marki i perspektywy uzyskiwania kolejnych wpływów do budżetu naszego kraju. Nieocenione zasoby wiedzy, doświadczenie, najwyższej jakości rozwiązania oraz kompetencje, które bez wątpienia są po obu stronach zawiązanej międzynarodowej współpracy, w naszej ocenie, stanowią istotne dobro/ważną wartość dodaną, efektywnie wpłyną na proces modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP i w perspektywie będą promieniować poza granice naszego kraju, zwłaszcza w dziedzinie rozwiązań klasy C4ISR”.

„Zależy nam na wzmacnianiu suwerennych zdolności polskich firm takich jak TELDAT”, powiedziała Christine Harbison, wiceprezes i dyrektor generalna Combat Systems and Mission Readiness w firmie Northrop Grumman. „Cieszy nas perspektywa wspólnych działań zmierzających do znalezienia obszarów współpracy i rozwoju w zakresie zintegrowanej obrony powietrznej i przeciwrakietowej, wielodomenowego dowodzenia i kierowania, wojskowych technologii i sprzętu ICT oraz inżynierii oprogramowania”.

Zobacz też: USA: system IBCS, przewidziany dla polskich Patriotów, trafi do wstępnej produkcji małoseryjnej

TELDAT jest jedyną polską firmą z zakresu wojskowego ICT (w tym rozległych/kompleksowych zautomatyzowanych systemów zarządzania walką i działaniami kryzysowymi) od 25 lat dynamicznie i efektywnie działającą w obszarach szeroko pojętego bezpieczeństwa i obrony, która posiada w tej dziedzinie: największy narodowy i liczący się w świecie wysoko wyspecjalizowany potencjał (także inżynierski), szerokie kompetencje i zdolności oraz kompleksowe i zunifikowane, w niektórych płaszczyznach unikalne i referencyjne, rekomendowane przez NATO, cenione w kraju oraz za granicą rozwiązania sprzętowe i programowe. Spółka jest podmiotem o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym, dysponuje jednymi z najwyższych i najszerszych uprawnień w zakresie bezpieczeństwa przemysłowego i ochrony informacji niejawnych. Specjalizuje się głównie w skutecznej realizacji prac badawczo-rozwojowych, projektowaniu, produkowaniu, rozwijaniu, a także wdrażaniu i utrzymaniu (w tym rzadko spotykanym w wojskowych rozwiązaniach ICT zdalnym serwisowym nadzorze) specjalistycznych produktów teleinformatycznych, dedykowanych zwłaszcza dla podmiotów realizujących zadania na rzecz bezpieczeństwa i obrony narodowej oraz sojuszniczej (dla których zawsze wykonuje umowy / zadania w tym zakresie przed terminem i bez uwag z ich strony).

Zobacz też: W USA rusza produkcja stanowisk kierowania i dowodzenia dla polskich „Patriotów” z IBCS

Kresy.pl/TELDAT

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply