Polonia Wilno nie zagra w profesjonalnej lidze

Na przeszkodzie znów stanął brak środków finansowych na opłacenie stosownej licencji.

Dwa lata temu Polonia Wilno grała rozgrywkach I ligi czyli lokalnej drugiej klasy rozgrywkowej. W poprzednim sezonie musiała sie wycofać z powodu niedoborów w klubowej kasie. W tym roku jest podobnie. Jak powiedział “Kurierowi Wileńskiemu” prezes Klubu Stefan Kimso – “Przed tegorocznymi rozgrywkami klub zrezygnował z uczestnictwa, chociaż zrobione było dużo, żeby otrzymać licencję. Zabrakło tylko chętnych do wsparcia finansowego. Wiadomo, że bez pieniędzy start drużyny w rozgrywkach nie jest możliwy. Obecnie nasza sytuacja nie wygląda pozytywnie, ale nie tracimy nadziei. W przyszłym sezonie prawdopodobnie już nie zagramy, ale zobaczymy, co będzie dalej”.

Kimso wspomniał, że jak na razie Polonia może liczyć tylko na jednego sponsora – “Ubiegły rok pokazał, że poza spółką SELENA z Wrocławia nie ma chętnych do wspierania polskiej drużyny piłkarskiej. Mieliśmy, co prawda, kilku kandydatów do towarzystwa z SELENĄ na sponsora. Niestety sytuacja złożyła się tak, że w ostatnim momencie zakończyło się na dobrych chęciach, więc klub z kolei też musiał wycofać się z rozgrywek”. Przypominając o zeszłorocznej akcji ratowania klubu Kimso mówił, o dużym odzewie w Polsce. Zbiórkę na rzecz Polonii przeprowadzili zresztą także Polacy z białoruskiej Lidy, kibice miejscowego FK.

O uczestnictwo w litewskiej ekstraklasie i I lidze w przyszłym sezonie wnioski złożyło łącznie 26 klubów piłkarskich

kurierwilenski.lt/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. mapa
    mapa :

    Tak, w Polsce są pieniądze na wspieranie biednych Ukraińców walczących ze złym Putinem, są pieniądze na budowę muzeów mniejszości narodowych, ale nie ma pieniędzy na wsparcie polskiego klubu, który pomaga kultywować polskość wśród młodych Polaków Wileńszczyzny.