W nowym sondażu PiS nieco słabsze niż w wyborach

Wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Pollster wskazują, że poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości jest nieco mniejsze niż w czasie październikowych wyborów.

Według sondażu jaki Pollster przeprowadził na zlecenie „Super Expressu”, którego wyniki zostały opublikowane w poniedziałek PiS ma poparcie 40,48 proc. wyborców. To wyraźnie mniej niż w czasie październikowych wyborów parlamentarnych kiedy to na partię rządzącą zagłosowało 43,59 proc. biorących udział w wyborach obywateli.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Pierwsza siła opozycji Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć w czasie wyborów na głosy 27,39 proc. głosujących. To wynik porównywalny z 27,40 proc. uzyskanymi w październiku. Koalicja partii lewicowych w sondażu otrzymała 14,66 proc. w porównaniu do 12,56 proc. w czasie wyborów.

Awansowała Konfederacja Wolność i Niepodległość, którą w sondażu wybrało 8,47 proc. respondentów, czyli więcej niż w wyborach (6,81 proc.). Słabsze okazało się Polskie Stronnictwo Ludowe, które uzyskało w sondażu 8,28 proc. czyli proporcję poparcia porównywalną do wyniku wyborczego – 8,55 proc.

Czytaj także: W najnowszym sondażu PiS traci a zyskuje opozycja

tvp.info/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz