Premier Węgier przemawiał w piątek na zjeździe bawarskiej Chrześcijańskiej Unii Społecznej (CSU), na którym wypowiedział się przeciw otwieraniu granic przed nielegalnymi imigrantami.

W piątek, w bawarskim klasztorze Seeon odbywał się zjazd CSU. Działacze bawarskiej partii chadeckiej, siostrzanej wobec CDU Angeli Merkel, spotkali się by przygotować swoje stanowisko przez „rozmowami sondażowymi” na temat powołania nowego rządu. Nie zabrakło jednak gości zagranicznych, z których najważniejszym był premier Węgier, Viktor Orbán.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3956.49 PLN    (17.98%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Węgierski premier, urastający do rangi najbardziej wpływowego polityka Europy Środkowej, wykorzystał swoją obecność w Niemczech by kolejny raz przeciwstawić się działaniom ich dotychczasowego rządu, prowadzącego politykę „otwartych drzwi” wobec nielegalnych imigrantów, których niemieccy politycy chcą też przymusowo przesiedlać do innych państw członkowskich, w ramach mechanizmu tak zwanej „relokacji”.

„Wola narodów jest jasna” – portal Dailynews Hungary cytuje słowa z przemówienia Orbána, twierdzącego, że europejskie narody nie chcą żyć pod groźbą terroryzmu. Mówiąc o kryzysie migracyjnym węgierski premier stwierdził – „Od samego początku stoimy na fundamencie obrony granic i zgodności z zasadami [układu] Schengen. W zgodzie z zasadami Schengen zbudowaliśmy mur, wzmocniliśmy kontrolę naszej granicy gdy były miejsca w Europie gdzie chaos i brak prawa były celebrowane”.

Orbán wprost zwrócił się do bawarskich polityków – „Powinniście patrzeć na mnie jako kapitana twierdzy granicznej Bawarii. Południowa granica Bawarii leży na granicy serbsko-węgierskiej i gdy bronimy tej granicy, bronimy także Bawarii”.

Utrzymane w takim tonie przemówienie węgierskiego premiera nabiera szczególnego znaczenia, biorąc pod uwagę, że w negocjacjach na temat powołania nowej koalicji rządzącej Niemcami, CSU domaga się od CDU i innych ewentualnych koalicjantów zaostrzenia polityki imigracyjnej.

Czytaj także: Schulz grozi Polsce i Węgrom konsekwencjami finansowymi za nieprzyjmowanie imigrantów

dailynewshungary.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz