Najnowszy sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych wykazał wyraźny spadek poparcia dla Zjednoczonej Prawicy.

Obóz rządzący nadal cieszy się największą proporcją poparcia. W najnowszym sondażu IBRiS chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę wyraziło 30,2 proc. respondentów, jak przytoczył  w środę portal Interia. Oznacza to spadek aż o 4,1 punktu procentowego w porównaniu do poprzedniego badania tej pracowni.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Główna siła opozycji – Koalicja Obywatelska otrzymała poparcie 21,8 proc. pytanych. To wzrost o 0,2 punktu procentowego. Wyraźnie bardziej umocniła się partia Polska 2050 Szymona Hołowni – 0 2,5 punktu procentowego, do poparcia na poziomie 13 proc. Umocniła się także Konfederacja, zajmując czwarte miejsce w sondażu. Partia konserwatywnych liberałów uzyskała wskazania 9,3 proc. To o 0,9 punktu procentowego poparcia więcej niż w poprzednim badaniu.

Do parlamentu weszłaby także Lewica, którą wskazało 7,6 proc. badanych. Ta partia straciła jednak 0,4 punktu procentowego poparcia. Do Sejmu udałoby się jeszcze wejść reprezentantom Polskiego Stronnictwa Ludowego z poparciem 5,1 proc., czyli niższym o 0,3 punktu procentowego.

13 proc. respondentów nie potrafiło odpowiedzieć jaką partię by wybrało. To o 1,3 punktu procentowego więcej niż poprzednio.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
 

IBRiS zapytał też o to ilu respondentów byłoby skłonnych poprzeć zjednoczoną formację KO, Polski 2050, Lewicy, PSL oraz Porozumienia Jarosława Gowina. Formacja taka mogłaby wygrać wybory. Chęć głosowania na nią zadeklarowało 40,9 proc. Wobec zjednoczonej opozycji liberalno-lewicowej Zjednoczona Prawica przegrałaby wybory z wynikiem 32,5 proc. Konfederację w takim układzie poparłoby 8,4 proc. respondentów. W sytuacji takiego wyboru nie potrafiło go dokonać 18,4 proc.

Czytaj także: Ipsos: PiS bez samodzielnej większości, Polska bez rządów prounijnej centrolewicy

interia.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz