Szydło: Jarosław Kaczyński jest doskonałym szefem

Premier Beata Szydło ujawniła, jak wyglądają relacje między nią a prezesem Prawa i Sprawiedliwości.

Premier Beata Szydło była wczoraj gościem radia RMF FM, gdzie odpowiadała na pytania radiosłuchaczy. Jedno z pytań dotyczyło tego „jakim szefem jest Jarosław Kaczyński”.

Jest doskonałym szefem, wymagającym. Jest też szefem, który potrafi docenić, kiedy coś dobrego uda się zrobić. Potrafi oczywiście upomnieć i skarcić, ale przede wszystkim jest człowiekiem, który doskonale rozumie politykę i ma wizję polskiego państwa. To jest najważniejsze. Jest naszym liderem, dzięki któremu zwyciężyliśmy w wyborach. – odpowiedziała szefowa Rady Ministrów.

Szydło powiedziała także, że nie rozumie głosów zdziwienia tym, iż premier rządu konsultuje swoje decyzje z osobą nie piastującą funkcji państwowych.

Rzeczą naturalną jest to, że decyzje personalne i decyzje strategiczne konsultuję z prezesem mojej partii – z panem premierem Jarosławem Kaczyńskim. Jest to rzeczą naturalną, jestem wiceprezesem, rozmawiamy w kierownictwie o strategicznych rzeczach i ja tu nie widzę kompletnie nic nadzwyczajnego – mówiła Szydło.

Pytana o to, czy możliwe są zmiany w rządzie bez zgody Jarosława Kaczyńskiego, premier odpowiedziała, że „zawsze rozmawia z Jarosławem Kaczyńskim na tematy strategiczne”. Naciskana przyznała, że prezes PiS ma wpływ na jej decyzje. „Ustalamy wspólnie” – ujawniła szefowa rządu.

Ja nie rozumiem za bardzo tego zdziwienia, że premier rządu stworzonego przez Prawo i Sprawiedliwość ustala kwestie strategiczne, personalne (…) z liderem swojej partii, jest to rzeczą naturalną. Ja bym się martwiła, gdyby było odwrotnie – mówiła Beata Szydło dodając, że brak zainteresowania pracami rządu ze strony Jarosława Kaczyńskiego byłyby „oznaką naprawdę dużych kłopotów”. Dodała, że czuje wsparcie Jarosława Kaczyńskiego i zawsze może liczyć na niego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Kuchciński powiedział Dudzie „Jarek daje ci godzinę na zmianę decyzji”? Karczewski: to fake news

Kresy.pl / RMF FM / PAP

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz