Putin: Trump dostał zaproszenie do złożenia wizyty w Moskwie

Rosyjski prezydent powiedział w piątek, że zaprosił prezydenta USA Donalda Trumpa do złożenia wizyty w Moskwie, a także, że jest gotów do przyjazdu do Waszyngtonu na kolejny szczyt przywódców USA i Rosji.

Putin brał w piątek udział w szczycie przywódców krajów grupy BRICS – Brazylii, Rosji, Indii, Chin i Południowej Afryki – w Johannesburgu. Powiedział po nim dziennikarzom, że zaprosił Trumpa do Moskwy, a także że jest gotów przyjechać do Waszyngtonu, „o ile będą tam stworzone odpowiednie warunki do pracy”. Zapewniał, że również Trump wyraził wolę spotykania się z nim i omawiania spraw osobiście.

“Kontakty na najwyższym politycznym szczeblu są potrzebne” – przekonywał Putin. “Nie da się wszystkiego omówić przez telefon”.

Rosyjski prezydent zaznaczył, że będzie spotykał się z Trumpem także podczas międzynarodowych spotkań, w szczególności na szczycie G20. “Istnieją plany dotyczące ewentualnych kontaktów na innych forach międzynarodowych” – mówił – “więc mimo wszystkich trudności, w tym przypadku trudności w życiu politycznym Stanów Zjednoczonych, życie toczy się dalej, a nasze kontakty są kontynuowane”. – dodawał.

Putin wyraził przy tym opinię, że jego spotkania z Trumpem są korzystne nie tylko dla Rosji i USA, ale również dla całego świata.

Przypomnijmy, że po szczycie Trump-Putin w Helsinkach amerykańska administracja poinformowała, że prezydent USA polecił swemu doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Johnowi Boltonowi, by zaprosił prezydenta Władimira Putina do Białego Domu. Rzeczniczka Białego Domu uważała, że do spotkania mogłoby dojść już jesienią tego roku. Jednak w ostatnią środę Bolton powiedział, że chce, aby do jego kolejnego spotkania z Putinem doszło nie w tym, ale w przyszłym roku. Bolton oświadczył, że zdaniem Trumpa jego następne spotkanie dwustronne z Putinem powinno odbyć się po „zakończeniu polowania na czarownice w sprawie Rosji”, czyli po zakończeniu dochodzenia ws. ingerencji Rosji w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku.

Kresy.pl / AFP / TASS

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. zefir
    zefir :

    Bolton,przestań się zgrywać,ussmańskie polowanie na czarownice nigdy się nie zakończy,gdyż to paliwo przedwyborcze.Waszyngton jest lewacki,tam LGBT panuje,pedalstwo i korupcję senatorską się szanuje,polowania na urojone lewackie bzdety się propaguje.Wszystko to od normalnego świata odstaje,gdyż nad wszystkim w USA cwaniackie żydostwo panuje.