Morawiecki będzie nadal premierem

Partie Zjednoczonej Prawicy poczyniły ustalenia w sprawie struktury nowego rządu. Jego premierem pozostanie kierujący gabinetem od prawie dwóch lat Mateusz Morawiecki.

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Porozumienia negocjowali kształt rządu w nowej kadencji przez około cztery godziny. Jak poinformował członek biura prasowego PiS, Radosław Fogiel trzy partie przyjęły wspólne uzgodnienia. „Rada potwierdziła swoją wolę i gotowość do kontynuacji wspólnej pracy w oparciu o założenia programowe programu Zjednoczonej Prawicy” – słowa Fogiela cytuje portal dziennika „Rzeczpospolita”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Trzy partie skupione wokół PiS uzgodniły, że mająca większość w Sejmie koalicja rekomenduje prezydentowi na stanowisko szefa rządu dotychczasowego premiera, Mateusza Morawieckiego. Rada trzech partii „ustaliła strukturę przyszłego rządu”. Przedstawiać ją będzie już sam Morawiecki. Fogiel dodał jeszcze, że personalia członków rządu zostaną przedstawione w ciągu najbliższych dni. Innego zdania był jednak marszałek Sejmu, Ryszard Terlecki, który stwierdził, że kwestia obsady poszczególnych resortów będzie jeszcze przedmiotem rozmów.

Portal rp.pl przytacza też wypowiedzi obecnego ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry, który w rozmowie z dziennikarzami zaprzeczał, że dążył do objęcia stanowiska wicepremiera – „Nigdy nie proponowałem takiego rozwiązania, nie chciałem, nie interesuje mnie”. Z kolei lider innej partii satelickiej, Jarosław Gowin z Porozumienia twierdził, że agenda programowa Zjednoczonej Prawicy na kolejną kadencję jeszcze nie jest gotowa – „Wydaje mi się, że jest za dużo spraw do omówienia, żeby można było dzisiaj dopracować finalny dokument. Możemy się przybliżać do tego dokumentu”.

Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski powiedział, że zmiany w rządzie nie będą znaczące.

Czytaj także: Ważny polityk PiS ujawnił cel tej partii – żeby nie powstała prawica narodowa

rp.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz