Lewica i Polska 2050 chcą odwołania Terleckiego [+VIDEO]

Parlamentarzyści Lewicy i Polski 2050 chcą odwołania Ryszarda Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu za jego słowa o Swietłanie Tichanowskiej.

Złożenie wniosku o odwołanie Terleckiego ogłosili w poniedziałek na konferencji prasowej Krzysztof Śmiszek z Lewicy i Tomasz Zimoch z Polski 2050 Szymona Hołowni. Lewicowcy i liberałowie chcą odwołać prominentnego polityka Prawa i Sprawiedliwości ze stanowiska wicemarszałka Sejmu za jego wypowiedź na temat liderki białoruskiej opozycji.

Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników” – napisał w piątek na Twitterze Terlecki reagując w ten sposób na udział Tichanowskiej w uroczystościach odsłonięcia pomnika Solidarności organizowanych przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, a także udział Tichanowskiej w organizowanym przez jego zaplecze spotkaniu z młodzieżą.

Cytowany przez portal wPolityce Śmiszek powiedział, że takie wypowiedzi Terleckiego są “skandaliczne i szkodliwe dla polskiej racji stanu”, którą stanowić ma według niego demokratyzacja Białorusi. Jak ocenił polityk Lewicy, wicemarszałek Sejmu “wplątał swoją wypowiedzią kwestię białoruską w bieżącą polską politykę, w polskie piekiełko. Tą swoją wypowiedzią odbiera też nadzieję dziesiątkom tysięcy działaczy i działaczek opozycji białoruskiej.”

Śmiszek uznał wręcz, że polityk PiS “przekreśla swój życiorys” działacza antykomunistycznej opozycji z czasów PRL.

Reprezentujący Polskę 2050 poseł Tomasz Zimoch dokonał bardziej generalnej oceny aktywności parlamentarnej Terleckiego jako wicemarszałka Sejmu. Jak ocenił – “Pan marszałek dał się poznać jako symbol złych standardów zarządzania Sejmem i lekceważenia praw opozycji.”

Czytaj także: Białoruś, Łukaszenko i kwestia polska

wpolityce.pl/kresy.pl

 

 

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply