Korwin-Mikke zapowiada interwencję Wojska Polskiego w Niemczech

Janusz Korwin-Mikke wezwał do wzmacniania polskiej armii tak aby była ona gotowa do interwencji w Niemczech w warunkach przewidywanego przez niego rozpadu tego państwa.

W swoim czwartkowym wpisie na Twitterze lider partii Wolność przewiduje „rozpad” ustroju w Niemczech. Sugeruje, że zostanie on wywołany przez zwiększającą się rzeszę wyznawców islamu w tym kraju. Korwin-Mikke ocenia więc, że wobec „fali islamu” Wojsko Polskie będzie musiało „pomóc lokalnym siłom” we wschodnich regionach Niemiec.

 

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

791 PLN    (3.59%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Konserwatyno-liberalny polityk znany jest ze sceptycyzmu wobec polityki „otwartych granic” wdrażanej przez władze Niemiec od 2015 roku w obliczu zalewu nielegalnej imigracji z Afryki i Azji. Uznaje też, że to właśnie Niemcy są jedynym państwem, obok Ukrainy, które ma do Polski pretensje terytorialne. Kilkukrotnie ostrzegał, że władze w Berlinie mogą zakwestionować przebieg  granicy z Polską.

W lutym tego roku Korwin-Mikke zrezygnował z mandatu deputowanego Parlamentu Europejskiego by wystartować w wyborach na prezydenta Warszawy. Korwin-Mikke startował już w 15 wyborach. Sukces osiągnął tylko dwukrotnie. W 1991 roku z list Unii Polityki Realnej został posłem na Sejm, a w 2014 dostał się do PE. Pozostawał związany z UPR do 2009 roku. W 2011 roku stanął na czele partii „Wolność i Praworządność”, która następnie została przemianowana na Kongres Nowej Prawicy. Skonfliktowany z jego kierownictwem, w 2015 roku założył Koalicję Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN), która w 2016 roku zmieniła nazwą na „Wolność”.

twitter.com/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz