Komitet Wyborczy Konfederacji Wolność i Niepodległość zamierza złożyć do Sądu Najwyższego protest wyborczy domagając się unieważnienia wyniku wyborów.

Konfederacji udało się przekroczyć w niedzielę próg wyborczy. Partia narodowców i konserwatywnych liberałów osiągnęła w przedwczorajszych wyborach poparcie 6,81 proc. głosujących. Mimo to liderzy partii zmierzają złożyć do Sądu Najwyższego wniosek u unieważnienie wyborów i ich powtórne przeprowadzenie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„W ostatnią sobotę w trakcie ciszy wyborczej TVP miała obowiązek opublikować przeprosiny, sprostowania i sześć sondaży dających przekroczenie progu wyborczego Konfederacji” – powiedział w czasie konferencji prasowej mecenas Michał Wawer, który sam jest działaczem partii. Jak podkreślił – „Doszło do zignorowania wyroku prawomocnego sądowego, złamania Kodeksu wyborczego”. Wawer zadeklarował w imieniu Konfederacji – „W najbliższych dniach złożymy do SN protest wyborczy domagając się unieważnienia tych wyborów i przeprowadzenia wyborów powtórnych. Jesteśmy przekonani, że gdyby TVP wykonała swoje obowiązki to wynik Konfederacji byłby znacząco lepszy”.

Wawer zaznaczył, że brak zasądzonego sprostowania i przeprosin TVP były tylko jednym z elementów dyskryminowania narodowców o konserwatywnych liberałów w działalności mediów publicznych. Wtórował mu prezes Ruchu Narodowego, którego działacze weszli w skład Konfederacji, Robert Winnicki. „Telewizja rządowa dopuściła się rozlicznych manipulacji, łamania prawa wyborczego i największego zamachu na wolne, demokratyczne wybory od 1989 r.” – ocenił Winnicki.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Konfederaci wygrali z TVP proces w trybie wyborczym, po tym gdy w głównym wydaniu „Wiadomości” pominięto wynik ich partii w materiale omawiającym jeden z sondaży i sugerowano, wbrew temu wynikowi, że partia nie ma szans na dostanie się do parlamentu. Sztab Konfederacji złożył kolejny wniosek przeciw państwowej telewizji, po tym gdy uznał, że pierwsze zasądzone przeprosiny i sprostowanie nie zostały wyemitowane w sposób prawidłowy lecz stały się przyczynkiem dla materiału publicystycznego, krytykującego partię.

rp.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz