Jarosław Kaczyński widzi możliwość porozumienia z SLD

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński nie wykluczył współpracy radnych wybranych z list jego partii z przedstawicielami Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Prezes PiS został zapytany o możliwość współpracy reprezentantów jego partii w samorządowych radach z radnymi SLD. Kaczyński nie wykluczył takiej możliwości uznając, że na przeszkodzie nie mogą stać kwestie historyczne. „Od czasów istnienia PZPR minęło już prawie 30 lat” – słowa Kaczyńskiego cytuje „Dziennik Gazeta Prawna” – „Te sprawy należą do historii, bardzo niedobrej historii często się jeszcze odzywającej, ale już jednak historii”.

Umniejszając wagę historycznych podziałów prezes PiS stwierdził – „Dla nas ważne jest to, by w samorządzie następowały zmiany i żeby polityka samorządowa stawała się bardziej polityką pro publico bono. Jeżeli to są warunki do przyjęcia dla SLD, to wszystko jest możliwe”. Kaczyński ocenił też, że „w sprawach społecznych trudno by im [SLD] odmawiać kontynuacji naszej polityki”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na twierdzenia Kaczyńskiego odpowiedział już przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty. „To że Prezes Kaczyński raczył zauważyć,że od końca PRL minęło już prawie 30 lat i że PZPR też już od tylu nie istnieje, nie spowoduje że SLD nagle zapragnie współpracy z PiS. Proszę sobie Panie Prezesie nie robić nadziei” – napisał na Twitterze Czarzasty.

 

Przewodniczący SLD wzywał w Katowicach osoby popierające dotychczas PiS do głosowanie na jego partię. „Mamy taką zasadę: damy wam to, co daje wam PiS i oddamy wam to, co PiS wam zabrał” – słowa lewicowego polityka cytuje portal wPolityce – „Oddamy wam historię naszego kraju, oddamy wam taką sytuację, że będzie można powiedzieć: >>Bez względu na to, jakie pomniki zostaną zburzone, historii nikt nie zmieni<<„.

wiadomosci.dziennik.pl/wpolityce.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz