Grzegorz Schetyna w czasie krakowskiej konwencji Koalicji Demokratycznej powiedział, że „kłamca nie może być premierem”.

W Krakowie odbywa się w niedziele konwencja wyborcza Koalicji Demokratycznej czyli koalicji wyborczej Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej wspieranej przez przewodniczącą lewicowej Inicjatywy Polskiej Barbarę Nowacką. „Ta władza codziennie zapisuje kolejną stronnicę wstydu. My wstydzimy się za nich teraz, wstydzić się będą nasze wnuki, kiedy przeczytają kiedyś o tej bezczelności, głupocie, i destrukcji, o rozniecaniu nienawiści między Polakami, o tym, że fałsz i krętactwo stało się podstawowym narzędziem rządzenia” – mówił w czasie konwencji lider głównej koalicyjnej partii Grzegorz Schetyna.

W dalszej części przemówienia Schetyna krytykował samego premiera. „Premier Morawiecki został przyłapany na kłamstwie. Jest nagranie każdy to widział i słyszał. Sąd nazwał kłamstwo kłamstwem i wydał wyrok: nakazał sprostowanie. Prezes Rady Ministrów zamiast po prostu przeprosić ucieka się do żenujących sztuczek. Widzieliśmy to niby sprostowanie. Mateuszowi Morawieckiemu wydaje się, że to bardzo cwane. Zamiast zachować się jak dorosły, odpowiedzialny człowiek, polityk szukał sposobu żeby się wymigać, a może się upiecze” – lider opozycji odniósł się do wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który nakazał premierowi przeprosić PO i sprostować słowa sugerujące, że PiS wybudował w czasach swoich rządów znacząco więcej dróg i mostów niż poprzednie rządy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„My nie możemy przejść nad tym do porządku dziennego, nie możemy zaakceptować tego i przyzwyczaić się, że władza kłamie” – powiedział Schetyna – „Musimy bardzo głośno powiedzieć: kłamca nie może być premierem RP. Jeśli ma honor, jeśli nie chce plamić stron naszej historii, to musi ustąpić”

Lider PO zadeklarował też, że w przypadku objęciu rządów jego partia utrzyma i rozszerzy program 500+.

Czytaj także: Wrócimy do normalnych relacji dobrosąsiedzkich między Polską a Rosją

wiadomosci.dziennik.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz