Występując na sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, brytyjski polityk Nigel Farage mówił o roli jaką ogrywa w Europie amerykański miliarder George Soros.

“Mówi się o użyciu pieniędzy i skutkach jakie ono mogło mieć w kwestii Brexitu czy wyborze Trumpa” – stwierdził w Parlamencie Europejskim główny architekt wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, Nigel Farage – “to sięgło histerii. Tylko w zeszłym tygodniu Komisja Wyborcza w Zjednoczonym Królestwie zarządziła śledztwo czy kampania na rzeczy wyjścia [Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej] wzięła rosyjskie pieniądze z funduszy offshore, o to im chodzi”.

Jak komentował znany eurosceptyk –  “Jestem ciekawy, jeśli mówimy o pieniądzach z offshore, kiedy mówimy o politycznej dywersji, o politycznej zmowie, dlaczego patrzymy w złą stronę. I powiem, że jest tak dlatego, ponieważ George Soros dał ostatnio “Otwartemu Społeczeństwu”, swojej organizacji, która oczywiście promuje wolny przepływ ludzi i wspiera struktury ponadnarodowe, jak Unia Europejska, 18 miliardów dolarów”. Jak dodał brytyjski polityk – “I jego wpływ [Sorosa] tutaj, i w Brukseli jest nadzwyczajny”.

“[Fundacja] Otwarte Społeczeństwo zorganizowała w zeszłym roku 42 spotkania z Komisją Europejską” – zauważył Farage, mówiąc o wpływach miliardera – “Oni nawet opublikowali spis wiarygodnych przyjaciół w Parlamencie Europejskim”. Było w nim wymienionych 226 nazwisk. Farage wspominał w tym kontekście belgijskiego polityka i przywódcę frakcji liberałów w PE, Guya Verhofstadta, który “w zeszłym tygodniu lobbował dla Sorosa w bitwie przeciw Viktorowi Orbanowi, premierowi Węgier” – ocenił Farage.

Brytyjski polityk zachęcał do dyskutowania o przejrzystości finansowej w pełnym zakresie. “Zróbmy to. Chciałbym zadać pytanie do tych 226 […] Czy kiedykolwiek bezpośrednio lub pośrednio dostaliście pieniądze od “Otwartego Społeczeństwa”? W jak wielu jego inicjatywach uczestniczyliście? Proszę przedstawcie listę” – apelował Farage. “Ten parlament powinien powołać specjalną komisję, która się temu przyjrzy.

facebook.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply