Występując na sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, brytyjski polityk Nigel Farage mówił o roli jaką ogrywa w Europie amerykański miliarder George Soros.

„Mówi się o użyciu pieniędzy i skutkach jakie ono mogło mieć w kwestii Brexitu czy wyborze Trumpa” – stwierdził w Parlamencie Europejskim główny architekt wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, Nigel Farage – „to sięgło histerii. Tylko w zeszłym tygodniu Komisja Wyborcza w Zjednoczonym Królestwie zarządziła śledztwo czy kampania na rzeczy wyjścia [Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej] wzięła rosyjskie pieniądze z funduszy offshore, o to im chodzi”.

Jak komentował znany eurosceptyk –  „Jestem ciekawy, jeśli mówimy o pieniądzach z offshore, kiedy mówimy o politycznej dywersji, o politycznej zmowie, dlaczego patrzymy w złą stronę. I powiem, że jest tak dlatego, ponieważ George Soros dał ostatnio „Otwartemu Społeczeństwu”, swojej organizacji, która oczywiście promuje wolny przepływ ludzi i wspiera struktury ponadnarodowe, jak Unia Europejska, 18 miliardów dolarów”. Jak dodał brytyjski polityk – „I jego wpływ [Sorosa] tutaj, i w Brukseli jest nadzwyczajny”.

„[Fundacja] Otwarte Społeczeństwo zorganizowała w zeszłym roku 42 spotkania z Komisją Europejską” – zauważył Farage, mówiąc o wpływach miliardera – „Oni nawet opublikowali spis wiarygodnych przyjaciół w Parlamencie Europejskim”. Było w nim wymienionych 226 nazwisk. Farage wspominał w tym kontekście belgijskiego polityka i przywódcę frakcji liberałów w PE, Guya Verhofstadta, który „w zeszłym tygodniu lobbował dla Sorosa w bitwie przeciw Viktorowi Orbanowi, premierowi Węgier” – ocenił Farage.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Brytyjski polityk zachęcał do dyskutowania o przejrzystości finansowej w pełnym zakresie. „Zróbmy to. Chciałbym zadać pytanie do tych 226 […] Czy kiedykolwiek bezpośrednio lub pośrednio dostaliście pieniądze od „Otwartego Społeczeństwa”? W jak wielu jego inicjatywach uczestniczyliście? Proszę przedstawcie listę” – apelował Farage. „Ten parlament powinien powołać specjalną komisję, która się temu przyjrzy.

facebook.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz