Witold Waszczykowski z PiS uważa, że Polska powinna domagać się ukarania Rosji za złamanie prawa międzynarodowego, którego w ocenie polityka dokonała Moskwa.

Waszczykowski na antenie radiowej Jedynki wyraził przekonanie, że Polska powinna domagać się ukarania Rosji za złamanie prawa międzynarodoswrgo na szczynie ministrów spraw zagranicznych UE. Uważa on, że w przeciwnym razie wojna rozleje się na całą Europę.

Polityk zaznaczył, że Unia Europejska powinna wypracować w sprawie Ukrainy ednolite stanowisko – tymczasem obecnie w opinii posła Prawa i Sprawiedliwości takieog stanowiska nie ma.

onet.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jan53 :

    Niech Witek nie p…….tylko wezmie się za szybka modernizacje polskiej armii oraz jej zwiększenie liczebne o przynajmniej 15-20tys.zolnierzy,ale tych liniowych.Wyp…….wszystkich „sztabowców” co to szkoły „wojenne” pokończyli w ZSRR oraz pozbyć się 70% generalow co to jeszcze nigdy na poligonie nie byli.Odpolitycznic armie bo obecnie stolki zaleza nie od umiejetnosci ale od przynaleznosci partyjnej.Nie tworzyć jakiś litvusko-ukrowskich brygad bo to jest chore.Tylko Polak będzie walczyl o swój kraj a nie litvus czy Ukrainiec.Niech oni pilnują swego terytorium.Ruski zas wcześniej czy później i tak będzie chciał być „wielki” jak za Stalina czy Brezniewa wiec postawmy na polskie wojsko i polski przemysl zbrojeniowy.