Polityk PiS: Musimy popierać Ukrainę ze względu na Wołyń

Musimy popierać Ukrainę pomimo Wołynia, a może nawet ze względu na Wołyń – napisał na swoim blogu Janusz Wojciechowski, poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Ludobójstwo UPA potępiamy, wolną Ukrainę popieramy! … bo jeśli jutro zniknie wolna Ukraina, pojutrze zniknie wolna Polska, a wtedy i Katyń i Wołyń znów będą możliwe…– pisze polityk na swoim blogu. Według Janusza Wociechowskiego rzeź wołyńska była możliwa, ponieważ nie istniało niepodległego państwo polskie ani niepodległe państwo ukraińskie:

Rzeź wołyńska była możliwa tylko wtedy, gdy nie było ani wolnej Polski, ani wolnej Ukrainy. Najpierw wrogowie – Niemcy i Rosja – rozbili państwo polskie i dopiero wtedy mógł być i Katyń i Wołyń. Była okupacja, najpierw rosyjska, potem niemiecka, potem znów rosyjska – wtedy to wszystko się działo. Inaczej dziać się nie mogło– czytamy. Poseł do Parlamentu Europejskiego wyjaśnił też, dlaczego należy według niego popierać Ukrainę:

Dziś Ukraina, jutro państwa bałtyckie, pojutrze Polska… jesteśmy o etap dalej w spełnianiu się przepowiedni Lecha Kaczyńskiego. Jeśli zniknie wolna Ukraina, wcześniej czy później (raczej wcześniej), zaatakowana zostanie też Polska. Rosyjska ekspansja nie zatrzyma się na Bugu, bo nigdy się tam nie zatrzymywała. Zawsze zawsze szła dalej. Więc musimy popierać wolną Ukrainę, oby trwała jak najdłużej. Musimy popierać Ukrainę pomimo Wołynia, a może nawet ze względu na Wołyń– zaznacza Janusz Wojciechowski. Jak dodaje polityk, wolna Ukraina nam nie zagraża, nawet jeśli gdzieś tam stawia pomniki Bandery.

CZYTAJ CAŁY WPIS

Janusz Wojciechowski/Salon24.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
30 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • zan
   zan :

   Towarzysze! Jedzmy gówno, pomimo torsji i wymiotów, a może nawet ze względu na torsje i wymioty! Czemu pan W robi z siebie głupca i pluje na ofiary Wołynia? Szczerze mówiąc…guzik mnie to obchodzi. Jeszcze jeden typek dopisany do listy osobników którymi gardzę.

  • fiesta
   fiesta :

   Informacja o J.Wojciechowskim – cytat ze strony ( http://skierniewice.naszemiasto.pl/artykul/kaczynski-w-rawie,451676,art,t,id,tm.html?sesja_gratka=ffb304690204143fbc5833f0dc8a0b13 ): „Do informacji o Januszu Wojciechowskim, który w latach 1995-2001 był prezesem NIK należy dodać, że był najgorszym prezesem Najwyższej Izby Kontroli w jej powojennej historii. Od jego prezesury rozpoczął się trwający do dziś upadek Izby. „

   • fiesta
    fiesta :

    J.Wojciechowski jakiego nie znacie:
    „J.Wojciechowski, wykształcony prawnik, sędzia, były prezes Najwyższej Izby Kontroli, poseł na Sejm II kadencji, wicemarszałek IV kadencji Sejmu, deputowany do Parlamentu Europejskiego V (w 2004), VI, VII i VIII kadencji, zapytany przez dziennikarkę wiadomości TVP, dlaczego J.Kaczyński nie spotkał się z V.Orbanem odpowiedział: a czy można witać się z kimś, kto rozmawia z Hitlerem?
    Hitler to według Wojciechowskiego W.Putin, którego gościł V.Orban przed wizytą w III żydo-RP.”….
    „Dla mnie to KRYMINALISTA!!! Ten oszust sejmowy, urzędniczy i sądowy podczas spotkania w Łodzi na zjedzie ChRS przy kilku tysiącach świadków otrzymał ode mnie raport na temat łamania praw człowieka w Wielkopolsce przez mafię. Ten łajdak obiecał natychmiastową interwencję u Ziobro i nic w tej sprawie nie zrobił. Natomiast bandyci policyjni na zlecenie łajdaków z prokuratur mnie prześladowali i innych pokrzywdzonych.”…. „Dla mnie J. Wojciechowski był dotąd przykładem zrównoważonego polityka, może tylko zbyt podkreślającego swą katolickość… Jeśli prawdą jest jego komentarz ws wizyty Orbana, to bardzo stracił w moich oczach. W programach Jaworowicz podejmuje interwencje prawne, w Radiu Maryja ma felietony przeważnie nt patologii wymiaru (nie)sprawiedliwości z którymi walczy jako poseł i prawnik. Bardzo zaskakują mnie też Wasze komentarze – kto bezpośrednio zwracał się o pomoc i nic nie uzyskał , Naprawdę można poznać innego człowieka będąc samemu w potrzebie. Z przykrością konstatuję, że prawie wszystkie „elyty” pchają Polskę do wojny z Rosją w interesie inwestorów Majdanu i dlatego anatemą obkładają Orbana. Nasz zadłużony kraj wspiera finansowo wojnę na Ukrainie – paranoja. Teraz dopiero ujawniono, że nasi żołnierze w charakterze instruktorów już są na Ukrainie od dawna, a wcześniej zapierano się ich obecności.”…. „Ten człowiek , podobnie jak Ryszard Czarnecki dla władzy zrobi wszystko. Ci dwaj to ludzie bez żadnego honoru. Szkoda dla nich pióra. Obserwując tych dwóch „polityków” w dłużej perspektywie należy stwierdzić, iż są jednym i drugim tj. syjostycznymi marionetkami i jednocześnie idiotami. Na szczęście coraz więcej ludzi nie kupuje już ich kłamstw i oszustw.”…. „Panie Kosiur ! Wojciechowski to żydowskie pochodzenie !!!
    i to wszytko tłumaczy !!!! bo żydzi to mafia !!! ich zawsze obowiązują rasowo-plemienny interes !!!” – wybrane komentarze pochodza ze strony: ( http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/119649,j-wojciechowski-glupiec-czy-syjonistyczna-prostytutka ).

 1. bodzio1
  bodzio1 :

  Zastanawia mnie czy naprawdę większość polityków i dziennikarzy nie ma za grosz honoru , a li tylko i wyłącznie chęć zaistnienia i przebywania w głównym nurcie.Jak nisko trzeba upaść dla kasy i kariery
  żeby takie brednie wygłaszać na lewo i prawo? A gdzie w tym wszystkim pamięć ludzi zamordowanych, gdzie sprawiedliwość?

 2. raf66
  raf66 :

  Jakim trzeba byc debilem zeby wypercepowac takie mysli tworcze. Ruscy nie majazadnych , powtarzam zadnych pretensji terytorialnych wzgledem Polski,czego nie mozna powiedziec o naszych „braciach” ukrach. Te skurwysyny gloryfikuja UPA, stawiaja pomniki swoim rezunom,chca nam zabrac Przemysl…… a nasza skretyniala klasa polityczna wchodzi im w dupe …….Zreszta moga sobie stawac na glowie ,a upainy wlasciwie juz nie ma…… pytanie tylko kiedy sie rozpadnie……czego Nam i im ze szczerego serca zycze…..Raf66

 3. kp
  kp :

  Pan poseł się myli. Ludobójstwo wołyńskie dokonane rękoma Ukraińców z UPA i okolicznych chłopów nie ma nic wspólnego z Rosją. Wrogość Rosji wobec Polski oraz wrogość Ukraińców wobec Polski to dwa zasadniczo nisko ze sobą skorelowane zjawiska. Punktem wspólnym może być jedynie rosyjska narracja o polskich panach gnębiących Rusinów (Ukraińców) i zasianie ziarna niezgody już w I RP. Jednak, jak wspomniałem ludobójstwo Wołyńskie to już „robota i zasługa” „zbrodniczych elit” młodej Ukrainy. Rosja ze zbrodniarzami banderowskimi zawsze walczyła, choć z innych względów. Nie przeszkadzałoby jej mordowanie Polaków, ale niezależność od Rosji już zdecydowanie tak. Pan poseł w swoim uniesieniu nie dostrzega prostych faktów. Szkoda.

  • fiesta
   fiesta :

   Cytat: ” Pan poseł w swoim uniesieniu nie dostrzega prostych faktów. Szkoda.” KOMENTARZ: Czy naprawde wierzysz w to co napisales, ze J.Wojciechowski (prawnik, byly sedzia, byly prezes NIK etc) czegos nie dostrzegl ? W/g moich obserwacji, Polacy w Polsce maja nafaszerowane umysly mitologia o „polskich patriotach” Kaczynskich, o „polskiej” i „patriotycznej” partii „PiS”, ktora ja z kolei okreslilem wiele lat temu mianem „zydowskich socjalistow” i ukazalem jednoczesnie, ze dzialaja na szkode Polski i Polakow jak zydo-libertyni z PO i zydo-komunisci z SLD (dzieci nieboszczki PZPR). Radio Rydzyk z Torunia pod oficjalna nazwa „Radio Maryja” wspiera POLSKOJEZYCZNYCH ZYDOW udajacych „katolikow” (Walesa, Krzaklewski, Kaczynski etc) – mechanizm tego dzialania zauwazylem w 2000r (15 lat temu) w zwiazku z kampania prezydencka i informowalem o tym Polakow na grupach dyskusyjnych nadajacych w j.polskim, co wcale nie oznacza, ze sa to polskie grupy dyskusyjne.
   Dla mnie nie ma znaczenia polsko-brzmiace nazwisko polityka, ktore moze zwiezc niejednego i wcale nie oznacza, ze to czystej krwi Polak lub Polka – te sprawy wyjasnia informacja z archiwow MSW z 1984r, ktora podaje, ze w Polsce mieszka 2.7 miliona zydow pod zmienionymi polskimi nazwiskami, a z kolei byly prezes organizacji zydowskich S.Szurmiej oswiadczyl w telewizji, ze w Polsce mieszka 4 miliony zydow (ponad 10% populacji dzisiejszej Polski, nie wliczajac w to naplywu zydostwa do Polski od czasu, kiedy zyd Kohne vel Walesa w czasie swojej prezydentury wlaczyl „zielone swiatlo” na ponowne osiedlanie sie zydow w Polsce).
   J.Wojciechowski zdawal sobie sprawe z tego co powiedzial i chcialbym znac tego przyczyne, ale Wojciechowski niczego nie wyjasnia, a moga byc tego rozne powody, jak np. oferta/ambicja pozostania nowym prezesem PiS lub proba nastraszenia Polakow Rosja, zeby zachowac stan i linie polityki prowadzonej przez PiS oraz moze to byc szczurzy instynkt Wojciechowskiego, ktory udaje Polaka lub odpowiada mu kariera polityczna (obecnie jest euro-poslem w Brukseli) etc.

 4. kp
  kp :

  Dodam jeszcze jedną uwagę. Ludobójstwo Wołyńskie jest wynikiem głupoty Polski i jej przywódców, którzy prowadzili politykę pozwalającą na zniszczenie państwa w 1939 r., czego konsekwencją było zdanie obywateli polskich także uczciwych Ukraińców na łaskę uzbrojonej i współpracującej z niemieckimi nazistami dziczy z UON/UPA. Zatem, aby sytuacja się nie powtórzyła należy dbać o siłę i stanowczość Polski i unikać mało rozważnych polityków, do których dołączył pan Wojciechowski, a nie o siłę Ukrainy. Kardynalne błędy myślenia wykazuje pan poseł.

  • fiesta
   fiesta :

   KP…. Piszesz jak naiwne dziecko. Polska miala wrogow zewnetrznych (III Rzesza niemiecka i zydo-bolszewickie ZSRR plus agentury obcych panstw), wrogow wewnetrznych (zydostwo, masoneria, szowinisci z OUN-UPA i zdrajcy Polski) oraz niekompetencje i glupote politykow u steru wladzy w owczesnej II RP, ze szczegolnym podkresleniem szkody wyrzadzonej Polsce i narodowi polskiemu przez Litwina, niemieckiego agenta, lewaka, rewolucjoniste, alfonsa, alkoholika i bandyte J.Pilsudskiego.
   Poza tym wczuj sie w sytuacje jaka panowala w okupowanej Polsce przez wojska niemieckie, a pozniej sowieckie i obawy zolnierzy polskiego podziemia niepodleglosciowego przed okupantami. W czasach wojny, ludnosc cywilna jest najbardziej narazona na wszelkiego rodzaju terror i zbrodnie, poniewaz glowna tego przyczyna jest bezbronnosc i nalezy z tego wyciagnac wnioski na przyszlosc i postawic na obrone terytorialna kraju (OTK) , np. poczawszy od polskiej wsi, ktora bedzie uzbrojona w dziala, mozdzierze, granatniki p-panc, karabiny p-lot, karabiny maszynowe, granaty, amunicje etc, ktore beda w stanie same sie obronic lub postawic opor napastnikowi oraz zaalarmowac okoliczne oddzialy OTK lub osrodek dowodzenia polska armia, ktora wysle lotnictwo w rejon zagrozenia – tak wygladaja pobieznie metody obrony i prowadzenia nowoczesnej wojny.

 5. antymajdan
  antymajdan :

  „Rzeź wołyńska była możliwa tylko wtedy, gdy nie było ani wolnej Polski, ani wolnej Ukrainy.”
  Problem polega głównie na tym, że większość narodów ma zdolność oceny, kiedy są wolne a kiedy nie są. Niestety Ukraińcy galicyjscy tej zdolności nie posiadają. Oni nigdy nie czują się dość wolni – może dlatego, że nie o wolne państwo im chodzi tylko o wolność czynienia zła.

 6. horodenka
  horodenka :

  WOJCIECHOWSKI, TY NIEUKU HISTORYZCZNY. MÓJ DZIADEK W 1918r. WALCZYL W STANISLAWOWIE Z DZICZĄ UKRAIŃSKĄ , KTÓRA MALOLETNIM CHLOPCOM WDLUBYWALA OCZY , OBCINALA USZY I JĘZYKI. PO OBCIĘCIU JĘZYKA KAZALI IM MÓWIĆ ŻE SĄ POLAKAMI. NATOMIAST JA UKRYWALEM SIĘ PO NOCACH W 1944R W GNOJNIKU PRZED TYMI PRZEKLĘTYMI UKRAIŃSKIMI MORDERCAMI.W WOJ. STANISLAWOWSKIM. ONI ZARZYNALI POLAKÓW W NOCY.ZAPAMIĘTAJ SOBIE NIEUKU .PiS NIGDY NIE WYGRA. DUCHY ZAMORDOWANYCH NA TO NIE POZWOLĄ

 7. horodenka
  horodenka :

  WOJCIECHOWSKI MOŻESZ NAWET WYLIZAĆ D—PĘ TYM PRZEKLĘTYM UKRAIŃCOM MIESZKAJĄCYCH W POLSCE ŻEBY POPARLI PiS W WYBORACH TO CI OŚWIADCZAM JESZCZE RAZ ŻE NIGDY JUŻ NIC NIE WYGRACIE MY KRESOWIACY ZE SZCZECINA I CALEGO POMORZA ZACHODNIEGO UWAŻAMY PiS ZA PARTIĘ PROBANDEROWSKĄ I HAŃBIOCĄ DOBRE IMIĘ POLSKI. I WY SIĘ UWAŻACIE ZA PATRIOTÓW? WY JESTEŚCIE HAŃBĄ POLSKI. POWINNI WAS ZDELEGALIZOWAĆ I ZESLAĆ NA WGNANIE Z POLSKI BEZ PRAWA POWROTU ,TEGO WAM ŻYCZĄ KRESOWIACY ZE STANISLAWOWA.

 8. jerzyjj
  jerzyjj :

  W polityce, gdzie trwa walka o najwyższą stawkę nie może być miejsca na przypadki. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o nominację ludzi na główne stanowiska „konceptualne”.
  Skoro to zidiociali Polacy swymi podatkami fundują wieloletnie stypendia ,,polskim” parlamentarzystów, eurodeputowanych i ,,ELYT RZADZACYCH” to mają też ,,prawo” wybrać sobie kogo tylko zechcą nawet OSLA DO PARLAMENTU…
  SWINIE PRZY KORYCIE SA BEZMYSLNIE OSADZANE PRZEZ DURNIOW PRZY URNACH…
  Dinozaury były głupsze od Polaków poniewaz mialy mozgi wielkosci wloskiego orzecha. Skoro jednak one wyginęły ileś tam milionów lat temu, to teraz najgłupsi na świecie sa Polacy (mozg srednio inteligentnegoczlowieka wazy 1,3 kg — polakow zadna miara to nie dotyczy).

 9. sylwia
  sylwia :

  Popatrzmy na to co napisał Janusz Wojciechowski, myśl po myśli. 1. “Rzeź wołyńska była możliwa tylko wtedy, gdy nie było ani wolnej Polski, ani wolnej Ukrainy. Najpierw wrogowie – Niemcy i Rosja – rozbili państwo polskie i dopiero wtedy mógł być i Katyń i Wołyń.” Niemcy weszli na Ukrainę. Przestała istnieć w tamtejszej Polsce, a na dzisiejszej Ukrainie, polska władza w województwach lwowskim, tarnopolskim i stanisławowskim. Ukraińcy, wrogowie Polaków, rzucili się mordować swych polskich sąsiadów nożami, siekierami i piłami. Hasło rzuciła UPA ale wykonawcami była ukraińska zwykła ludność. Tysiące Ukraińców dobrowolnie wstąpiło do UPA, SS, policji i oddziałów pomocniczych, czynnie i chętnie uczestnicząc w ukraińskich (banderowskich) i niemieckich ludobójczych akcjach przeciwko Polakom. To nie miało nic wspólnego z jakimś brakiem wolności na Ukrainie tak jak obecne czczenie upowskich rzeżników Polaków z Banderą i Szuchewyczem na czele nie ma nic wspólnego z brakiem niezależności Ukrainy. 2. “Dziś Ukraina, jutro państwa bałtyckie, pojutrze Polska… jesteśmy o etap dalej w spełnianiu się przepowiedni Lecha Kaczyńskiego.“ Członek sztabu ukraińskiego, generał Mużenko stwierdził, że rosyjskie siły zbrojne nie są obecne w walkach powstańców donbaskich z hitlerowską soldateską nasłaną przez bandę oligarchów kijowskich. ( http://www.washingtonsblog.com/2015/01/ukrainian-government-russian-troops-fighting-us.html). Cokolwiek ‘przepowiadał’ Lech Kaczyński [Kalksztajn] nie jest wiarygodne, bo każda wypowiedź Kalksztajna służy interesom jego zwierzchników, międzynarodowemu oligarchatowi, a nie naszej Ojczyźnie, Polsce. 3. “Jeśli zniknie wolna Ukraina, wcześniej czy później (raczej wcześniej), zaatakowana zostanie też Polska..” Nie ma wolnej Ukrainy. Jest hitlerowski neobanderowski twór, w którym jego zwykli mieszkańcy żyją w stachu przed nocnymi aresztami przez SBU i dziennymi napadami na ulicach przez bandyckie bojówki neofaszystów Ukrainy. Ukraińcy masowo uciekają z ‘wolnej Ukrainy’ Wojciechowskiego. Ten kto może ratuje się ucieczką do Rosji albo do UE. Polska i Rosja są upragnionymi kierunkami ratunkowymi Ukraińców z ‘wolnej Ukrainy’ kłamcy Wojciechowskiego z powodu blizkości języków. 4. “Rosyjska ekspansja nie zatrzyma się na Bugu, bo nigdy się tam nie zatrzymywała. Zawsze zawsze szła dalej.” Za czasów niemieckiej cesarzowej Katarzyny, jej Rosja, Austria i Niemcy podzieliły sobie słabą Polskę na trzy części. Na krótko, między 1918 i 1939 r. Polacy mieli znów swój kraj. Jednakże od 1939 r. nie ma w ‘polskich’ rządach polskich polityków. Byli i są agency obcych wpływów tacy jak Bierut [Rotenszwanc], Cyrankiewicz [Zimmerman], Mazowiecki [Dikman], Wałęsa [Kohne], Kwaśniewski [Sztolcman], Kaczyński [Kalsztajn] i Komorowski [Szczynukowycz]. Wyzwolenie Polski spod okupacji niemieckiej przez Armię Czerwoną jest faktem historycznym, na który trzeba patrzeć obiektywnie: żołnierze frontowi, którym Polacy zawdzięczają ocalenie przed planowanym ludobójstwem w ramach “Generalplan Ost”, przed ulicznymi egzekucjami i przed codziennnymi niemieckimi napadami na Polaków to byli zwykli Rosjanie, Syberyjczycy i inni ludzie z republik ZSRR. Im należy się nasza wdzięczność. Przez tę wojnę, dziesątki tysięcy tych ludzi nigdy nie wróciło do swych domów lub zostało inwalidami do końca życia. Stalinowska, sowiecka okupacja Polski to nie jest wina tych zwykłychludzi, których wojna wyrwała z ich życia i od ich rodzin. To wina międzynarodowego oligarchatu, który użył utopijnej wizji komunizmu by wdrażać swój patologiczny cel dominacji nad całym światem: Nowego Porządku Świata (NPŚ). Ten cel nie jest tradycyjną cechą imperializmu rosyjskiego. Wręcz przeciwnie: naród rosyjski padł ofiarą sił NPŚ, które w latach 1917-1941 wymordowały około 60 milionów ludzi w Rosji. Polacy, którzy przebywali w Rosji w XIX I XX wiekach nie skarżyli się na brak osobistego porozumienia i zrozumienia z Rosjanami. Tego porozumienia i zrozumienia Polacy nie mieli z Ukraińcami i Niemcami. Nawet teraz gdy jest sztucznie rozdmuchana sprawa przejazdu rosyjskiego klubu motocyklowego przez Polskę do Niemiec, wychodzi na jaw, że polskie kluby motocykolwe odwiedzały Rosję i spotykały się z życzliwym przyjęciem. Nie należy zakładać, że polsko-rosyjskie stosunki są równie życzliwe jak polsko-węgierskie. Ale są one przyjazne na poziomie wzajemnych stosunków zwykłych ludzi bo istnieje wiele podobieństw języjkowych i narodowych cech temperantalnych i kulturowych niędzy Polakami i Rosjanami. Tajny rząd ukraiński, OUN, jest tego świadom. Dlatego w swej Uchwale Krajowego Prowidu OUN z 1990 r. zalecił by, cytuję: “…Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej…” Oraz: “…To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego – co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN.” Janusz Wojciechowski oddał przysługę OUN swą kłamliwą propagandą agitacyjną. Swymi kłamliwymi wypowiedziami o rzeziach Polaków przez Ukraińców Wojciechowski starał się je usprawiedliwić warunkami politycznymi. Niech będzie przeklęty kłamca Janusz Wojciechowski i niech spadnie także na jego głowę krew dziesiątków tysięcy niewinnych ofiar naszych braci i sióstr barbarzyńsko zakatowanych przez naszych ukraińskich wrogów.

 10. horodenka
  horodenka :

  P.KACZYŃSKI I PAN CHCE WYGRAĆ WYBORY Z TYM PROBANDEROWSKIM WOJCIECHOWSKIM NA CZELE. NIECH PAN ZAPOMNI O JAKICH KOLWIEK WYGRANYCH WYBORACH. WY POPIERACIE RZEŻ WOLYŃSKĄ PRZEZ GĘBĘ WJCIECHOWSKIEGO ŻEBY WAS POPARLI MIESZKAJĄCY W POLSCE POTOMKOWIE MORDERCÓW UKRAIŃSKICH. WY JESTEŚCIE JEDYNĄ PARTIĄ PROBANDEROWSKĄ W POLSCE. ZHAŃBILIŚCIE POMORDOWANYCH POLAKÓW. JESTEŚCIE HAŃBĄ POLSKI. I JA STARY CZLOWIEK POCHODZĄCY ZKRESÓW POWIEM NIEPARLAMENTARNIE NIECH WAS PIEKLO POCHLONIE

 11. horodenka
  horodenka :

  wiarus. O JAKIEJ RZECZYWISTOSCI PAN MÓWI.? I KTO SIĘ POGUBIL? CZYŻBY OPĘTAL PANA DEMON UKRAIŃSKI? WOJCIECHOWSKI PROBANDEROWIEC WYPOWIADA SLOWA „MUSIMY WSPIERAĆ UKRAINĘ ZE WZGLĘDU NA WOLYŃ TYLKO IDIOTA NIE ROZUMIE TYCH SLÓW ALBO NIE CHCE ZROZUMIEĆ. ,I PIEPRZY O ZAGUBIONEJ RZECZYWISTOSCI NIE ROZUMIEJĄC SAM SWOJEJ WYPOWIEDZI. DO SZKOLY.

 12. muminek
  muminek :

  To był jedyny facet z PIS o którym myślałem że jest normalny , teraz nie ma tam nikogo. Szanowny Horodenka , widziałem piękny Stanisławów jesienią ub. roku i mam zaszczyt osobiście znać niesamowitego pana Stanisława Jastrzębskiego z okolic Stanisławowa [ dokładnie -Bybło ]. Wiem że pana wypowiedzi są bardzo emocjonalne i wcale sie nie dziwię. Pozdrawiam !