Deklaracja została podpisana przez przedstawicieli dziewięciu państw. Nowe połączenie ma zintegrować systemy transportowe Litwy, Polski, Słowacji, Węgier, Rumunii, Bułgarii i Grecji.

Dzisiaj na międzynarodowej konferencji w sprawie dalszej współpracy w rozwoju korytarza Via Carpatia oraz aktualizacji jego przebiegu doszło do podpisania deklaracji w sprawie budowy Via Carpatii. Deklaracja została podpisana przez przedstawicieli dziewięciu państw.

W konferencji wzięli udział ministrowie transportu oraz przedstawiciele państw, przez które będzie przebiegał planowany szlak Via Carpatia – Węgier, Ukrainy, Słowacji, Czech, Rumunii, Bułgarii, Litwy i Turcji.

Według Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa celem podpisania deklaracji jest potwierdzenie ważności korytarza w związku z koniecznością zapewnienia środków europejskich w obecnej perspektywie, ale tez wpisania korytarza do sieci bazowej TEN-T na całym przebiegu, przy kolejnej aktualizacji sieci. Deklaracja ma również na celu potwierdzeni priorytetu w realizowaniu inwestycji związanych z Via Carpatią w krajowych programach inwestycyjnych.

IAR / Kresy.pl




Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz