Skład osobowy ukraińskiej delegacji nie pozostawia wątpliwości co do intencji Ukraińców.

Jak informuje na swoim profilu facebookowymPaweł Bobołowicz dziennikarz Radia Wnet, podczas rozmów jakie odbywał Marek Kuchciński z PiS oraz przewodniczący ukraińskiego Parlamentu – Andrij Parubij na temat uchwały ws. ludobójstwa na Wołyniu obecny był również Jurij Szuchewycz, syn Romana Szuchewycz, naczelnego dowódcy UPA.

CZYTAJ WIĘCEJ: Parubij: Kuchcińskie obiecał nam, że przed szczytem NATO nie będzie uchwały w sprawie 11 lipca

Roman Szuchewycz odpowiedzialny był za stosowanie ludobójstwa jako metody walki z Polakami na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Sam Jurij Szuchewycz w latach 1991–1994 był szefem ukraińskiej skrajnie nacjonalistycznej organizacji UNA-UNSO, która później przekształciła się w Prawy Sektor. Szuchewycz uważa, co przyznał w rozmowie z Gazetą Wyborczą, że to na UPA należy budować ukraiński patriotyzm.

kresy.pl / facebook.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    skiepek :

    Jak powiedział Pan Jabłonowski „do kościoła chodzicie ,na klęczkach stajecie,sakrament przyjmujecie” , a tu z banderowskim ścierwem uchwały negocjujecie.Nie godnyś urzędu Marszałkowskiego p. Kuchciński .Może teraz jeszcze jakieś „kombatanckie’ emerytury przyznacie ,wszak to wasz bratni naród „za wolność waszą i naszą”.Hańba.