Skład osobowy ukraińskiej delegacji nie pozostawia wątpliwości co do intencji Ukraińców.

Jak informuje na swoim profilu facebookowymPaweł Bobołowicz dziennikarz Radia Wnet, podczas rozmów jakie odbywał Marek Kuchciński z PiS oraz przewodniczący ukraińskiego Parlamentu – Andrij Parubij na temat uchwały ws. ludobójstwa na Wołyniu obecny był również Jurij Szuchewycz, syn Romana Szuchewycz, naczelnego dowódcy UPA.

CZYTAJ WIĘCEJ: Parubij: Kuchcińskie obiecał nam, że przed szczytem NATO nie będzie uchwały w sprawie 11 lipca

Roman Szuchewycz odpowiedzialny był za stosowanie ludobójstwa jako metody walki z Polakami na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Sam Jurij Szuchewycz w latach 1991–1994 był szefem ukraińskiej skrajnie nacjonalistycznej organizacji UNA-UNSO, która później przekształciła się w Prawy Sektor. Szuchewycz uważa, co przyznał w rozmowie z Gazetą Wyborczą, że to na UPA należy budować ukraiński patriotyzm.

kresy.pl / facebook.com

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. skiepek
    skiepek :

    Jak powiedział Pan Jabłonowski „do kościoła chodzicie ,na klęczkach stajecie,sakrament przyjmujecie” , a tu z banderowskim ścierwem uchwały negocjujecie.Nie godnyś urzędu Marszałkowskiego p. Kuchciński .Może teraz jeszcze jakieś „kombatanckie’ emerytury przyznacie ,wszak to wasz bratni naród „za wolność waszą i naszą”.Hańba.