Skład osobowy ukraińskiej delegacji nie pozostawia wątpliwości co do intencji Ukraińców.

Jak informuje na swoim profilu facebookowymPaweł Bobołowicz dziennikarz Radia Wnet, podczas rozmów jakie odbywał Marek Kuchciński z PiS oraz przewodniczący ukraińskiego Parlamentu – Andrij Parubij na temat uchwały ws. ludobójstwa na Wołyniu obecny był również Jurij Szuchewycz, syn Romana Szuchewycz, naczelnego dowódcy UPA.

CZYTAJ WIĘCEJ: Parubij: Kuchcińskie obiecał nam, że przed szczytem NATO nie będzie uchwały w sprawie 11 lipca

Roman Szuchewycz odpowiedzialny był za stosowanie ludobójstwa jako metody walki z Polakami na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Sam Jurij Szuchewycz w latach 1991–1994 był szefem ukraińskiej skrajnie nacjonalistycznej organizacji UNA-UNSO, która później przekształciła się w Prawy Sektor. Szuchewycz uważa, co przyznał w rozmowie z Gazetą Wyborczą, że to na UPA należy budować ukraiński patriotyzm.

kresy.pl / facebook.com

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • zefir
   zefir :

   Zdziwionym,czy zaskoczonym zalecam poczytanie o tym kim jest Marek Kuchciński z Przemyśla,miłośnik banderyzmu i koleżka mera Lwowa.Już w 2007r otrzymał ukraiński Order “Za Zasługi”,od czołowego banderowca Juszczenki.

 1. skiepek
  skiepek :

  Jak powiedział Pan Jabłonowski “do kościoła chodzicie ,na klęczkach stajecie,sakrament przyjmujecie” , a tu z banderowskim ścierwem uchwały negocjujecie.Nie godnyś urzędu Marszałkowskiego p. Kuchciński .Może teraz jeszcze jakieś “kombatanckie’ emerytury przyznacie ,wszak to wasz bratni naród “za wolność waszą i naszą”.Hańba.