Ostrzelana została dzielnica – rejon kujbyszewski. Nagrania i zdjęcia opublikowano w internecie.

UWAGA – ostrzegamy, że materiał zdjęciowy jest wyjątkowo drastyczny.

W wyniku ostrzału doniecka przez artylerię zginęło 5 osób, a co najmniej 12 zostało rannych. Drastyczne fotografie ofiar opublikowano w Internecie. Pociski spadły na ludzi oczekujących w kolejce po pomoc humanitarną przed jednym z domów kultury, a także na przystanek trolejbusowy. Źródła powiązane z separatystami wskazują, że ostrzału dokonały oddziały ukraińskie, które od dłuższego czasu prowadzą regularny ostrzał miasta.

Fot. twitter.com / Graham Phillips

Fot. twitter.com / Graham Phillips

Fot. Twitter.com / Graham Phillips

Fot. twitter.com / Graham Phillips

novorossia.today / twitter.com / youtube.com / Kresy.pl

56 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zefir
  zefir :

  To celowa i świadoma zbrodnia ukraińskich oszołomów.To zbrodniczy akt wzorowany na stalingradzkich metodach Ukraińca Chruszczowa wiernego poddanego Stalina.W celu zmuszenia własnych żołnierzy do walki odcina się im drogę od ewentualnych dezercji,czy poddawania się,gdyż teraz i powstańcy nie będą odpuszczać,nie będą pytać i będą bardziej bezwzględni do wszystkiego co się rusza w ukromundurach.Nie wykluczam strzałów do własych cofających się żołnierzy przez fanatyków ukronazizmu.

  • zeus
   zeus :

   Pomijając juz fakt,że tzw ATO nie jest niczym innym,jak zbrodnią wojenną Kijowa,to ostatnio mamy serię terrorystycznych zamachów wykonanych przez kijowskich bandytów: Wołnowacha…zamach na aytobus wykonany przez kijowski ukrowermacht,przystanek w Doniecku…zamach wykonany przez dywersyjna bojówkę ukrowermachtu,Mariupol….zamach wykonany przez bojówkę ukrowermachtu tzw Azow,teraz ponownie zamachy na cywili w Doniecku…i znów w wykonaniu ukrowermachtu. Nikt nie widzi,że to seria zbrodni…zaplanowanych i wykonywanych przez ukrowermacht na polecenie Kijowa…na rozkaz Poroszenki.Turczynowa,Jaceniuka…

  • jasiu7676
   jasiu7676 :

   jesteś rzecznikiem kremla?tak pytam bo szczekasz lepiej niż pieskow.
   Chyba ci coś ostatnio umknęło nie wiem czy celowo bo się okazało że władze DNR zatrzymały trzech podejrzanych o ostrzał trolejbusu i się okazało że ci panowie to obywatele rosji a nie banderowcy jak to wcześniej się wydawało.A może dzisiaj to kolejni dywersanci i prowokatorzy z ruskiej swołoczy.
   I nie pisz mi że jestem banderowcem bo ja ich mam w d…e ale twoja propaganda albo głupota pod każdym artykule o tej wojnie poraża,no ale jak to u was się mówi komentarz to pieniądz.
   Bez odbioru wania.

   • zefir
    zefir :

    „jasiu7676”,rekrucie propagandy,lepiej staraj się.Nawet słowem nie wspomniałem,że jesteś banderowcem.Sam jednak dowodzisz,ze starasz się o ten tytuł,tymczasowo jako dekownik na banderowskiej placówce propagandowej,gdzie „każdy komentarz to pieniądz”.Jak historia dowodzi,by otrzymać miano banderowca kandydat zaliczał ubicie Lacha.Będziemy cię więc mieli na oku rekrucie banderyzmu.

    • tutejszym
     tutejszym :

     No to ja powtórzę za Panem Jasiu7676: jak skomentujesz Pan fakt że „Chyba ci coś ostatnio umknęło nie wiem czy celowo bo się okazało że władze DNR zatrzymały trzech podejrzanych o ostrzał trolejbusu i się okazało że ci panowie to obywatele rosji a nie banderowcy jak to wcześniej się wydawało.”. Warto chyba patrzeć oboma oczami (perspektywa!) a nie tylko jednostronnie. Tej rosyjskiej kłamliwej i anty ludzkiej propagandy jest sporo wyprodukowanej na użytek mediów. Aby uzyskać pretekst ataku na Czeczenię Putin sprokurował dywersję i kazał zabić 300 swoich, rosyjskich obywateli. Za ujawnienie tego faktu Litwinienko musiał wypić „herbatkę”. Chyba obie strony mają coś za uszami, ale Rosjanie prezentują arcymistrzowską biegłość w tej dziedzinie.

     • zefir
      zefir :

      „Tutejszym”,nie wiem co się wcześniej wydawało i komu,nie analizuję sprawy Putin-Czeczenia,jak też herbatki Litwinienki i wybaczy Pan nie dam wciągnąć się przy każdej okazji w dyskusję o wszystkim.Takie mieszanie spraw,moim zdaniem,to właśnie cechy propagandy-staram się tego unikać.Owszem,nie wykluczam zasadności powoływania się na analogiczne wydarzenia gdy zachowana jest logiczna spójnośc,ale nie uznaję konieczności odchodzenia od wyjściowego tematu.Przecież te analogiczne wydarzenia na tym forum już wyczerpująco omawiano.Wybaczy Pan poufałość:nam starym koniom dobrze wiadomo,że „obie strony mają coś za uszami”-potwierdzam.

     • tutejszym
      tutejszym :

      „zefir” Argumenty i dowody oparte o precedensy są podstawą sądownictwa anglo-saskiego. FSB dokonała wysadzenia bloków mieszkalnych zabijając 300 własnych obywateli FR. Korzyść: uzyskano pretekst do napaści na Czeczenię. Obywatele rosyjscy dokonali ataku na trolejbus zabijając kilkanaście osób. Korzyść: medialna wrzawa i posądzenie o ten czyn Ukraińców. A może też element propagandowej podgotowki do przyszłego ataku, może. Ja wiem że piszę wg Pana nie na temat ale powtórzę za Panem Jasiu7676: jak skomentujesz Pan fakt że „Chyba ci coś ostatnio umknęło nie wiem czy celowo bo się okazało że władze DNR zatrzymały trzech podejrzanych o ostrzał trolejbusu i się okazało że ci panowie to obywatele rosji a nie banderowcy jak to wcześniej się wydawało.” I dodam jeszcze od siebie: „Warto chyba patrzeć oboma oczami (perspektywa!) a nie tylko jednostronnie.” Pozdrawiam Pana, starego konia. Niech każdy z nas mówi o sobie, Ja jestem sprawnym mężczyzną w średnim wieku i na pewno nie starym. Proszę przyjąć moje wyrazy sympatii.

 2. allahu_do_piachu
  allahu_do_piachu :

  Skazani na przegrana…Mobilizacja zdajacych sie wojakow nic nie pomoze.Takie brudne zagrywki,typu ostrzaliwanie Mariopola jak powstancy zaczeli szturm w niczym nie pomoga.Ile jeszcze gownianych art. ?Takich jak ten http://www.fronda.pl/a/lotnictwo-separatystow-zniszczone-w-donbasie,46850.html Na calym wschodzie,po calej lini,ukrainska regularna armia dostaje lanie od zbieraniny gornikow i robotnikow wyposazonych czesto w bron muzealna.Moskale sa u siebie i tyle.Poroszenko i banda uniofilow nie polozy lapy na kopalniach i przemysle ciezkim Donbasu.Na co Zydom byla cala ukraina?trzeba bylo brac zachodnia czesc i spierda…Zachcialo sie stary uklad rozwalac.Tam rozdaje Putin i spolka.(Kociol pod Debalcewem zamkniety)Jego zamkniecie bedzie mialo istotny wplyw moralny na nowo powolane ploteczki.hehe

  • zeus
   zeus :

   Pod Debalcewem nie jest to jeszcze zupełne zamknięcie,ale ewentualna,jedyna droga ucieczki dla Ukrowermachtu jest w zasięgu i pod ostrzałem powstańców…gdyby Ukropy chciały tamtędy wiać,lub dostarczać zaopatrzenie. Istotniejsze…może NAJISTOTNIEJSZE W TEJ WOJNIE jest zajęcie przez powstańców Uglegorska! Ukrowermacht własnie tam miał całe składy broni i amunicji…dla całego kotła debalcewskiego…podobno to są tak ogromne zapasy,że ich zdobycie dawałoby powstańcom zaopatrzenie na wiele miesięcy walk na wszystkich frontach tej wojny. Powstańcy od dawna,od kilku miesięcy się na nie czaili…tylko czekali,aż Ukrowermacht zwiezie tam jeszcze więcej towaru. taki sklep z bronią i amunicją. Jeśli faktycznie Uglegorsk padł(a takie są ostatnie doniesienia…to byłaby to jedna z największych porażek ukrowermachtu w tej wojnie. Hu_j z debalcewem…wtedy to już byłaby formalność, Ale jeśli padł Uglegorsk…z rezwrwami dla 8 tysięcznej armii ukrowermachtu w kotle…no to Poroszenko,jeśli się o tym dowiedział,to pewnie się tylko przeżegnał…i pewnie było:siostro,tlen…bo pacjent nam mdleje.

 3. allahu_do_piachu
  allahu_do_piachu :

  Zeus Jakby zajeli takie sklady to odrazu do informacji poszloby.Oni zaraz sie szybko chwala nakrecajac propagande.Tak samo jak honorowe pogaduszki z jencami.https://www.youtube.com/watch?v=zngErtq_W2I

  Takie akcje i ich systematyczne uskutecznianie daje rowno po moaralch narybku.
  A jasiu7676 Idz na podworko Jasiu wyzywac.Tutaj sie ludzie pogladami wymieniaja.Jeszcze jakiegos agenta zdemaskujesz i bedzie trzeba ciebie ubic,blac…

  • zeus
   zeus :

   Poza tym,po wczesniejszych takich akcjach,powstańcy też nie chwalili się zajęciem składów…a polowali na nie i to skutecznie wiele razy….informacje o zajęciu ukazywały się nieraz z dużym opóźnieniem,jakieś filmuy na YT nieraz dopiero kilka tygodni po fakcie…i pewnie po rozminowaniu i wywiezieniu zapasów.

  • sylwia
   sylwia :

   W wieku 17-tym Polacy spalili Moskwę ( http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,rzeczpospolita?zobacz%2Fjak-polacy-moskwe-spalili#) W wieku 18-tym Prusy (Niemcy) zorganizowali rozbiory Polski razem z Rosją i Austrią. Stało sę to możliwe z powodu słabości Polski bo silnych państw nie da się rozebrać. W wieku 18-tym i 19-tym Polacy doświadczyli wielu cierpień ze strony rosyjskiego imperializmu. Jednakże sytuacja się gruntownie zmieniła w 20-tym wieku. Państwo, które napadło na Polskę w 1919 r., i państwo, które ją okupowało między 1945 a 1992 r., ZSRR, nie było rządzone przez Rosjan, odcięło się od rosyjskich tradycji państwowych i religijnych i chociaż było też imperialstyczne, nie było tożsame z carską Rosją. Sowieccy politycy podkreślali, że carat to była opresja narodu rosyjskiego i ujarzmionych ludów. Przemilczali, że ZSRR to była też opresja narodu rosyjskiego i ujarzmionych ludów, tzw ‘demoludów’. ZSRR powstało po wojnie domowej, w której rosyjscy patrioci, tzw. Biali, zacięcie przeciwstawiali się przewrotowi dokonywanemu przez Czerwonych, dobrze finansowanych przez międzynarodowy oligarchat. Wojna trwała 3 lata. Potem nastąpiło leninowskie i stalinowskie ludobójstwo na Rosjanach, które wg. Sołżenicyna wynosiło ponad 60 000 000 ofiar. Można znaleźć wykazy osobowe członków rządu sowieckiego, tzw. Komisariatów, które sprawowały rolę ministerstw. Ten wykaz zacytownay jest z publikacji Romualda Gładkowskiego (“Myślącym Pod Rozwagę”, Wydawnictwo Ojczyzna, Warszawa, ul. Brygadzistów 3, ISBN 8386449225). Oto procentowość Rosjan w sowieckich władzach w r. 1920: 1. Rada Komisarzy Ludowych, 22 członków: 2 Rosjan = 9%; 2. Komisariat Wojny, 43 członków: 0 Rosjan = 0%; 3. Komisariat Spraw Wewnętrznych i jego pion, łącznie z Czeka, 44 członków: 2 Rosjan = 5%; Komisariat Spraw Zagranicznych, 16 członków: 1 Rosjanin = 6%; Komisariat Finansów i jego pion, 29 członków: 2 Rosjan = 7%; Komisariat Sprawiedliwości i jego pion, 19 członków: 0 Rosjan = 0%; Komisja Higieny, 5 członków: 0 Rosjan = 0%; Komisariat Oświaty Ludowej i jego pion naukowy, 50 członków: 2 Rosjan = 4%; Komisja Opieki Społecznej, 6 członków: 0 Rosjan = 0 %; Komisja Robocza, 7 członków: 0 Rosjan = 0%; Delegaci Czerwonego Krzyża, 8 członków: 0 Rosjan = 0%; Komisarze Terenowi i ich pion, 23 członków: 1 Rosjanin = 4%; Dziennikarze, 42 ludzi: 1 Rosjanin = 2%; Głowna Rada Gospodarki Ludowej i jej pion, 54 członków: 5 Rosjan = 9%; Centralny Komitet Wykonawczy 4-go Rosyjskiego Zjazdu Delegatów Robotniczych i Chłopskich. 34 członków: 0 Rosjan = 0%. Pomijam Komitety Centralne różnych partii, gdzie sytuacja była taka sama. Rosjanie stanowili niecałe 5% sowieckiego rządu. Gdy powstały sowieckie ministerstwa, kadry z komisariatów przeszły do nich. Gdy nastąpiła perestrojka, dzieci tych wiernych kadrowców i partyjniaków rozkradły państwowy przemysł i inne mienie i stworzyły klasę tzw. ‘rosyjskich’ oligarchów. Obecnie ukraińskie trolle sugerują nam nieprawdę, że Rosjanie i Sowieci to to samo. To są różne nacje. Z powodu szerzącego tu się chamstwa Ukraińców, nie odpowiem na pytania tym, którzy zwracają się do mnie per ‘ty’ a na obelgi odpowiem obelgami.

 4. radobaryl
  radobaryl :

  …a ja tak z „głupia frant” zapytam: dlaczego te upadlińskie cyborgi, pojmane na lotnisku mają takie bandyckie ryje? Przecież w Polsce, spotykając takiego na ulicy, w biały dzień, przechodzi się ostrożnie na drugą stronę, nie zaszczycając najmniejszym spojrzeniem takiego ryjowego bandyty, żeby nie oberwać po pysku za sam wzrok na to gówno!!! Gdyby „toto” stanęło przed sądem w takim USA, to cała ława przysięgłych plus skład sędziowski, pierdyknąłby takim najwyższy wymiar kary – przed czytaniem akt sprawy!!! Podejrzewam, że te całe „cyborgi”, to po prostu banderowski nabór najgorszych bandytów z ukropskich więzień – gdzie obiecano im darowanie kary za… no właśnie, za co? Za brak jakichkolwiek skrupułów w mordowaniu???