„Można z całą pewnością powiedzieć, że na Ukrainie nie zakończy się genocyd rosyjskiej ludności, a prowokacje będą coraz straszniejsze. Wcześniej czy później Rosja wprowadzi wojska na terytorium Ukrainy”.

W ciągu 3 miesięcy walk w Donbasie kijowska władza nie zdołała stłumić powstania rebeliantów. Niezdarne dowodzenie, tysiące zabitych zołnierzy i katastrofalny stan finansów – wszystko to nie daje kijowskiemu reżimowi nadziei na zwycięstwo. Póki co, konflikt na wschodniej Ukrainie wygląda na lokalny, a próba sprowokowania Rosji do przystąpienia do wojny na Ukrainie się nie udała. Kolejną próbą Kijowa stał się zestrzelony przez ukraińskich wojskowych cywilny samolot.

Odpowiedzialność za tę straszną tragedię, bez czekania na rezultaty śledztwa, zrzucono na Rosję wspierającą rebeliantów. Takie przestepstwo sprzyjało temu, by uczynić konflikt międzynarodowym, by pokazać całemu światu, że rebelianci to międzynarodowi terroryści.

Ujawnienie faktu sfałszowania wypuszczonych przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy nagrań z rozmowami[rebeliantów], a także przywołane przez rosyjski Sztab Generalny niepodważalne fakty, pokazały, że ukraińska armia była obecna w rejonie katastrofy.

To prowakcyjne zabójstwo było dziełem Kijowa, pod kierownictwem amerykańskich służb specjalnych, aby wciągnąć kraje NATO w wojnę przeciwko Rosji. Ale po co Ameryce ta wojna?

Po to, by zwalczyć swoje gospodarcze problemy – tak jak robili to w I i II wojnie światowej. Oskarżenie Rosji o agresję pozwala wprowadzić finansowe sankcje zamrażające aktywa rosyjskich struktur, co umożliwi napływ setek miliardów dolarów i obniżenie zagranicznego długu amerykańskiego. Naruszenie ekonomicznych stosunków z Rosją pogorszy stan europejskiej gospodarki, osłabiając jej stan w konkurencji z Ameryką, zaś destabilizacjia systemu bankowego będzie stymulować napływ kapitału do USA w celu wsparcia piramidy dolarowej. Wciąganie krajów europejskich w wojnę z Rosją wzmocni ich zależność od Ameryki, co ułatwi Amerykanom narzucanie Uni Europejskiej korzystnych dla USA decyzji.

Dzięki wojnie amerykański przemysłowy kompleks wojskowy otrzyma wiele zamówien, gospodarka USA będzie kwitnąć.A w tym samym czasie osłabioną Rosję będzie łatwiej wziąć pod kontrolę, tak jak to już było w lichych latach 90-tych. Tym samym, niszcząc podstawowych konkurentów na światowej arenie, Ameryka będzie miała strategiczną szansę w walce z Chinami o globalną dominację. W odróżnieniu od krajów UE i Rosji, które będą miały zniszczoną gospodarę i góry trupów, sami Amerykanie będę mieli czysty zysk. Przecież wojna na cudzym terytorium jest tym, co niejednokrotnie ratowało gospodarkę Stanów Zjednoczonych.

Można z całą pewnością powiedzieć, że na Ukrainie nie zakończy się genocyd rosyjskiej ludności, a prowokacje będą coraz straszniejsze. Wcześniej czy później Rosja wprowadzi wojska na terytorium Ukrainy. Ale żeby uniknąć milionów ofiar wśród Rosjan, Ukraińców i Europejczyków, liderzy Unii Europejskiej są po prostu zobowiązani odwrócić się od swoich szefów zza oceanu i uznać, że Rosja broni nie tylko swoich interesów narodowych – Rosja nie chce dopuścić do wojny światowej. W przeciwnym razie ci, którzy przeżyją III wojnę światową, zobaczą nowy amerykański cud gospodarczy.

YouTube.com/Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
16 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. przebraze
  przebraze :

  Teraz to kogoś trochę poniosło. To amerykanie kazali ruskim zająć krym, a później wschód ukrainy ? Nie oszukujmy się ale to nie USA wielokrotnie napadało na Polskę tylko rosja i niestety ale to właśnie największe niebezpieczeństwo nadal grozi nam właśnie ze strony rosji. Na drugim miejscu dałbym fałszywych niemców. Szkoda że czesi, słowacy i węgrzy trzęsą portkami przed rosją i bo to powinni być nasi sojusznicy, ale cóż może zmądrzeją jak im rosja pokaże swoje prawdziwe oblicze.

 2. votum_separatum
  votum_separatum :

  Zaraz ujawnią się agenci Prologu – Tutejszym i Uri Tennenbaum. Jeden z nich pamięta chyba jeszcze papcię Łebeda. Jako pewien dodatek warto poczytać artykuł o ukraińskiej nacjonalistycznej agenturze mającej za zadanie postawione przez CIA – destabilizowanie sytuacji w naszej części Europy. „Co do działalności tych ukraińców jeszcze w 1977 roku doradca prezydenta Cartera ds. Bezpieczeństwa Narodowego Zbigniew Brzeziński pomógł rozszerzyć program z powodów, które nazwał “imponującymi dywidendami” i “wpływem na określonych odbiorców w obszarze docelowym.”109 W latach osiemdziesiątych Prolog rozszerzył obszar swych działań na inne narodowości ZSRR, w tym także, co jest wyrazem najwyższej ironii, na radzieckich dysydentów – Żydów.” Ostatni znany kryptonim operacji to QRPLUMB. Ciekawe jak brzmi nowy kryptonim i czy jest on wpisywany w tytule przelewu na konto Tutejszego i Tennenbauma? Oto artykuł:
  http://www.wrzodakz.neon24.pl/post/105638,upa-cia
  A tutaj do ściągnięcia odtajniony dokument CIA na temat działalności dywersyjnej organizacji ukraińskich na wschodzie Europy: http://www.yumpu.com/en/document/view/16497950/download-pdf-for-519b7f98993294098d5130ea-cia-foia