Armia amerykańska odebrała pierwsze egzemplarze najnowszego wariantu pojazdu bojowego Bradley M2A4 w Fort Stewart w stanie Georgia.

Żołnierze z  3. batalionu, 67. pułku pancernego, 2. pancernej brygadowej grupy bojowej, 3. dywizji piechoty, jako pierwsza jednostka w służbie otrzymali 1 lutego nowo zmodernizowane wozy bojowe Bradley. Rozmieszczeniu Bradleya M2A4 rozpoczęto po rozwiązaniu problemu z toksycznymi gazami z akumulatorów.

Zobacz też: Chorwacja kupi zmodernizowane wozy Bradley

Armia naprawiła teraz tę wadę, a wszystkie pojazdy są teraz sprawne operacyjnie, wykazując lepszą zdolność w stosunku do M2A3 w plutonach i kompaniach piechoty zmechanizowanej, zgodnie z raportem dyrektora ds. testów i oceny operacyjnej za rok podatkowy 2021.

M2A4 to najnowszy członek rodziny pojazdów Bradley zaprojektowanych do zapewnienia bezpiecznego transportu żołnierzy i bezpośredniego ostrzału w celu wsparcia piechoty, rozbijania lub niszczenia wrogich sił zbrojnych oraz kontrolowania obszarów lądowych. Propozycja zmiany technicznej firmy Bradley, nazwana M2/M7A4, obejmuje zmiany mające na celu przywrócenie prześwitu, niezawodności zawieszenia i utraconej mobilności oraz poprawę świadomości sytuacyjnej. M2/M7A4 zachowuje funkcje zwiększające przeżywalność, które można znaleźć w starszych pojazdach, w tym Bradley Urban. Zawiera też płytki pancerza reaktywnego Bradleya i dodatkowy zestaw pancerza, które armia opracowała i zastosowała w oparciu o wnioski wyciągnięte podczas operacji Iraqi Freedom.

Według BAE Systems, głównego wykonawcy programu, A4 jest wyposażony w ulepszony układ napędowy, który maksymalizuje mobilność i zwiększa moc silnika, zapewniając szybki ruch w reakcji na walkę lub inne niekorzystne sytuacje. Szerokokątny wzmacniacz widzenia kierowcy i ulepszona integracja oprogramowania Force XXI Battle Command Bridge i Below (FBCB2) poprawia identyfikację pojazdów przyjaznych i wrogich, zwiększając świadomość sytuacyjną. Dodanie pierścienia ślizgowego o dużej prędkości, lepsza łączność sieciowa i inteligentne wyświetlacze, które jednocześnie wyświetlają informacje niejawne i niesklasyfikowane, również poprawiają świadomość sytuacyjną.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply