Rzecznik Pentagonu stwierdził, że atak był wymierzony w bojówkarzy al-Kaidy, którzy zebrali się w budynku naprzeciw meczetu. W jego ocenie w ataku zginęły dziesiątki bojówkarzy al-Kaidy, w tym wielu wysokich rangą.

Syryjskie Obserwatorium ds. Praw Człowieka (Syrian Observatory for Human Rights) poinformowało, że we wczorajszym nalocie na meczet w wiosce al-Jina, położonej w północno-zachodniej części Syrii kontrolowanej przez rebeliantów, zginęły co najmniej 42 osoby. Niektóre źródła podają nawet, że liczba zabitych jest bliska 60 – podało euronews.Informację tę zdementował Pentagon twierdząc, że atak był wymierzony w bojówkarzy al-Kaidy, którzy mieli zebrać się w budynku naprzeciw meczetu. Rzecznik Pentagonu Jeff Davis zaprezentował dziennikarzom zdjęcie lotnicze, na którym widać zniszczony cel oraz nietknięty meczet. W ocenie Davisa w ataku zginęły dziesiątki bojówkarzy al-Kaidy, w tym wielu wysokich rangą.

Agencja Reuters podała dzisiaj wieczorem, że nie jest w stanie zweryfikować na podstawie niezależnych źródeł, czy podczas ataku nie doszło również do uszkodzenia budynku meczetu.

CZYTAJ TAKŻE: Dziesiątki zabitych i ponad 100 rannych w podwójnym samobójczym zamachu bombowym w Syrii [+VIDEO]

euronews / Reuters / kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz