Papież Franciszek zakazał sprzedaży papierosów przez Watykan od 2018 roku

Informację potwierdził rzecznik Watykanu w odpowiedzi na pytanie dziennikarza „Wall Street Journal”.

Greg Burke, rzecznik Watykanu, poinformował, że „Papież zdecydował, że Watykan przestanie sprzedawać papierosy swoim pracownikom od 2018 roku”.

Jak informuje portal Breitbart „Papież uważa, że Watykan ‚nie może współdziałać z praktyką, która wyraźnie szkodzi zdrowiu ludzi” – powiedział rzecznik Watykanu. ‚Żaden zysk nie może być prawowity, jeśli kosztem jest życie ludzkie'”. Portal informuje dalej, że choć Kościół Katolicki przestrzega przed nadużywaniem tytoniu, co do zasady nie zabrania katolikom palenia papierosów.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Wesprzyj nas.

„Historycznie Kościół Katolicki posiadał monopol na sprzedaż tytoniu w Państwie Kościelnym, a w 1863 roku papież Pius IX ‚skonsolidował operacje przetwarzania tytoniu pod kierownictwem papieskiego dyrektora ds. soli i tytoniu w nowo wzniesionym budynku na Piazza Mastai w dzielnicy Trastevere w Rzymie.’ Sam Franciszek nie pali i ma tylko jedno sprawne płuco, wskutek usunięcia jednego z jego organów jako nastolatka, prawdopodobnie po szczególnie poważnej infekcji. Spośród jego niedawnych poprzedników, papieże Pius X i Pius XI palili cygara, a św. Jan XXIII palił papierosy. Choć nie potwierdzono tej informacji, papież Benedykt XVI miał podobno palić papierosy Marlboro, ale nigdy publicznie” – napisał Thomas Williams, rzymski korespondent Breitbart.

Kresy.pl / Breitbart / Wall Street Journal

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz