Papież Franciszek zakazał sprzedaży papierosów przez Watykan od 2018 roku

Informację potwierdził rzecznik Watykanu w odpowiedzi na pytanie dziennikarza „Wall Street Journal”.

Greg Burke, rzecznik Watykanu, poinformował, że „Papież zdecydował, że Watykan przestanie sprzedawać papierosy swoim pracownikom od 2018 roku”.Jak informuje portal Breitbart „Papież uważa, że Watykan ‚nie może współdziałać z praktyką, która wyraźnie szkodzi zdrowiu ludzi” – powiedział rzecznik Watykanu. ‚Żaden zysk nie może być prawowity, jeśli kosztem jest życie ludzkie'”. Portal informuje dalej, że choć Kościół Katolicki przestrzega przed nadużywaniem tytoniu, co do zasady nie zabrania katolikom palenia papierosów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Historycznie Kościół Katolicki posiadał monopol na sprzedaż tytoniu w Państwie Kościelnym, a w 1863 roku papież Pius IX ‚skonsolidował operacje przetwarzania tytoniu pod kierownictwem papieskiego dyrektora ds. soli i tytoniu w nowo wzniesionym budynku na Piazza Mastai w dzielnicy Trastevere w Rzymie.’ Sam Franciszek nie pali i ma tylko jedno sprawne płuco, wskutek usunięcia jednego z jego organów jako nastolatka, prawdopodobnie po szczególnie poważnej infekcji. Spośród jego niedawnych poprzedników, papieże Pius X i Pius XI palili cygara, a św. Jan XXIII palił papierosy. Choć nie potwierdzono tej informacji, papież Benedykt XVI miał podobno palić papierosy Marlboro, ale nigdy publicznie” – napisał Thomas Williams, rzymski korespondent Breitbart.

Kresy.pl / Breitbart / Wall Street Journal

Tagi: ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz