Ministerstwo Środowiska wycofało się z pomysłu usuwania godła z munduru leśnika. Plany usunięcia orzełka spotkały się ze zdecydowanym protestem leśników, związków zawodowych, polityków opozycji i części mediów.

O sprawie informuje „Gazeta Polska Codziennie”. Rzecznik Lasów Państwowych przyznał, że głosy krytyczne wobec zaprezentowanych w rozporządzeniu mundurów, w których usunięto godło Polski z czapek, zostaną rozpatrzone.

W tej chwili orzełek znajduje się na guzikach nowo zaprojektowanego munduru leśnika– mówi „Codziennej” Anna Malinowska, rzecznik prasowy Lasów Państwowych. – Może się w nim znaleźć również czapka maciejówka z orzełkiem. W tej chwili Ministerstwo Środowiska prowadzi konsultacje w sprawie nowych mundurów i każdy może zgłosić swoje uwagi. Pamiętajmy, że to tylko projekt, a nie ostateczna wersja – podkreśla rzecznik Lasów Państwowych. –Nowe mundury będą nowocześniejsze i lepsze jakościowo. Ujednolicone stroje będą lepiej się prezentowały i identyfikowały leśników jako grupę zawodową– podkreśla Anna Malinowska.

Ton zmieniło także Ministerstwo Środowiska. Jego urzędnicy do niedawna twierdzili, że umieszczenie godła Polski na czapkach jest „nieuprawnione”. Obecnie zapowiadają „konsultacje społeczne”, po których jak poinformował „GPC”Joanna Józefiak, zostanie ustalony wzór munduru leśnika i odznak dla osób uprawnionych do ich noszenia”.

PCh24.pl

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. o
    o :

    Jestem pozytywnie zaskoczony, ze jednak zmienili swoja decyzje. Chociaz ostatnio jest wiecej takich pozytywnych zaskoczen… Chyba im sie pali grunt od nogami.
    Mysle, ze wszyscy sie uciesza z tej decyzji, moze poza pomyslodawca wymiany czapek i zaprzyjazniony z nim producent nakryc glowy.

      • uri
        uri :

        Mają oni (zbanowany „vanderBrook”,jeszcze nie zbanowany „owczarek”) jakąś słabość do hitlerowskiej symboliki. To jest naganne, niedozwolone. Tym bardziej, że uprzednio „owczarek” używał awatara z godłem Polski. Widać, że Orła Białego traktuje na równi ze swastyką, co budzi moje obrzydzenie.

          • owczarek
            owczarek :

            uri:12.06.2014 14:53 Jedyne co potwierdzam to fakt że jesteś ukraińskim kundlem i piewcą FASZYZMU i BANDERYZMU. I przestań bełkotać insynuacje na Mój temat. Po raz kolejny zwracam uwagę . W końcu znudzisz się Redakcji i wylecisz na zbity ryj. ,,Redakcja Portalu http://www.kresy.pl, będąca jednocześnie jego administratorem, zastrzega sobie prawo kontroli i usuwania materiałów zawierających treści naruszające czyjąś godność osobistą, zwroty uznane powszechnie za obraźliwe, jak również wszelkie materiały, zawierające treści jawnie szkodliwe oraz sprzeczne z misją Portalu ”

      • owczarek
        owczarek :

        tutejszy:12.06.2014 12:44 Ilu jeszcze szczekających ratlerków w tej ukraińskiej psiarni siedzi na tym forum .Gdybyś cokolwiek rozumiał z tego co cię otacza to rozumiałbyś że , Unia Europejska jest rozwinięciem właśnie Niemieckiego ,,Mittel Europe” a flaga unii symbolizuje tylko blichtr pokrywający stare wartości i nic więcej .Ale żeby to rozumieć .Trzeba mieć zdolność samodzielnego myślenia tobie go brak jak widać po poście .

  2. owczarek
    owczarek :

    Ton zmieniło także Ministerstwo Środowiska. Jego urzędnicy do niedawna twierdzili, że umieszczenie godła Polski na czapkach jest „nieuprawnione”. Obecnie zapowiadają „konsultacje społeczne”, po których jak poinformował „GPC” Joanna Józefiak, zostanie ustalony wzór munduru leśnika i odznak dla osób uprawnionych do ich noszenia”. TO JEST BŁAZENADA , CZY PONAD STULETNIA TRADYCJA NOSZENIA GODŁA NA MUNDURZE LEŚNIKA TO DLA TEJ WYWŁOKI ( JoannY Józefiak),NIE JEST OSTATECZNY ARGUMENT , ZA JEGO POZOSTAWIENIEM.? I W TYM PRZYPADKU NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z FAKTEM JAK TWIERDZI ZE .,,Nowe mundury będą nowocześniejsze i lepsze jakościowo”. ,, Obecnie zapowiadają „konsultacje społeczne” FAKTYCZNIE BĘDĄ POTRZEBNE W ODNIESIENIU DO ICH ZDRADZIECKICH DZIAŁAŃ ZMIERZAJĄCYCH DO USUNIĘCIA NARODOWYCH SYMBOLI Z PRZESTRZENI PUBLICZNEJ.