Były premier Jan Olszewski krytycznie ocenił wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy o szefie MON.

W rozmowie z „Super Ekspressem” Jan Olszewski odniósł się do słów prezydenta Duda sprzed dwóch tygodni. „Smutna była ta wypowiedź Andrzeja Dudy o ‚ubeckich metodach’. Niektórzy nie mają pojęcia, o czym mówią” – stwierdził Olszewski. I choć w opinii Olszewskiego Antoni Macierewicz ma „wady i słabości” jest mimo wszystko dla Olszewskiego „człowiekiem od zadań niemożliwych” i dlatego powinien zachować swoje stanowisko.

„Jeśli Macierewicza dosięgnie dymisja, to będzie początek rozpadu obozu Zjednoczonej Prawicy – uważa Jan Olszewski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Konflikt dotyczący nominacji generalskich pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą a szefem resortu obrony narodowej Antonim Macierewiczem trwa od dłuższego czasu. Prezydent nie zgodził się na wręczenie nominacji nowym generałom tak podczas sierpniowego Święta Wojska Polskiego i ostatnio Święta Niepodległości. Szef BBN Paweł Soloch tłumaczył w wywiadzie dla Radia ZET, że Andrzej Duda zwrócił się do ministerstwa obrony narodowej o dodatkowe informacje. Podkreślał, nie oznacza to, że nominacje zostały odrzucone.

Ministerstwo Obrony Narodowej z kolei poinformowało w piątek, że „w trosce o dobro Sił Zbrojnych RP i harmonijne współdziałanie organów konstytucyjnych w zakresie obronności, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz postanowił wycofać wnioski o awanse generalskie”. „Ministerstwo Obrony Narodowej podejmuje to działanie w nadziei na usunięcie czynników, które zgodnie z deklaracjami Urzędu Prezydenckiego stoją na przeszkodzie mianowań generalskich” – podkreślono.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Macierewicz o awansach generalskich: Ta sytuacja musiała zostać przecięta

Kresy.pl / „Super Express”

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Sun Escobar
    Sun Escobar :

    Nie znam kulisów zatrudnienia Macierewicza na stanowisku szefa MON, ani w jakim stopniu działa na rzecz „zadań niemożliwych” dla dobra Polski, ale znam jakie ma poparcie w środowisku żołnierzy i ich rodzin. Nie chodzi bynajmniej o zarobki, socjal itd. , mam na myśli, że boją się go, ma opinię szaleńca. Trudno nie mieć podobnego zdania widząc sprawy z Misiewiczem, rzeczniczką MON, która nie ogarnia nawet sama siebie.