Obywatel Izraela, który w Hrebennem zerwał z ciągnika protestujących rolników polską flagę i wyrzucił do rowu, usłyszał zarzut znieważenia Flagi RP.

We wtorek podczas protestu rolników w Hrebennem doszło do znieważenia polskiej flagi narodowej przez obywatela Izraela. Według relacji, gdy jadący z Ukrainy autokar został zatrzymany po polskiej stronie, przy blokadzie protestujących rolników, w pewnym momencie wysiadł z niego mężczyzna. Podszedł do jednego ze stojących tam ciągników rolniczych, po czym zerwał umieszczoną na nim polską flagę i wyrzucił do przydrożnego rowu.

Zachowanie mężczyzny wywołało wzburzenie Polaków, interweniowała policja. Sprawca został zatrzymany. Okazało się, że to obywatel Izraela.

 

„Z naszych ustaleń wynika, że 39-latek podróżował busem relacji Lwów – Warszawa jako pasażer” – poinformowała młodsza aspirant Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

„Po przekroczeniu granicy w Hrebennem w związku z blokadą drogi przez protestujących mężczyzna wyszedł z busa, zerwał flagę znajdującą się na ciągniku rolniczym i wyrzucił do przydrożnego rowu. 39-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Podczas trwających czynności procesowych przesłuchiwaliśmy świadków tego zdarzenia. Zabezpieczyliśmy również flagę jako dowód w sprawie” – powiedziała asp. Pawłowska.

W środę mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Za znieważenie polskiej flagi obywatelowi Izraela grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Sprawę skomentował też działacz Konfederacji, Rafał Mekler.

PRZECZYTAJ: Protestujący rolnicy: Ukrainiec znieważył polską flagę – „podcierał nią sobie tzw. cztery litery”

policja.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    “Wyrok” będzie symboliczny jak jika dni temu dla ukraińca który zbeszcześcił polska flagę.Ten żyd podejrzewam ze chciał sprowokować do uderzenia go.Wtedy byłoby ajwaj,i polski antysemita pobil izraelczyka.Prowokacji będzie coraz wiecej,media t asytuacje (polsat news wczoraj o 20) jako atak rolników na autobus z ukraińcami.

  2. Roman1
    Roman1 :

    Co dwóch Ukraińców zrobiło z polską flagą pisze się bardzo mało, a sprawa została wyciszona. Symboliczna kara dla jednego z nich, a drugiego nie zatrzymywano. Gdy Szymek płaczuś Hołownia domaga się wojny z Rosją i obraża prezydenta Putina, też nic. Bo nic się nie stało. Dopiero jak rolnik napisał na transparencie – Putin zrób porządek, to piszą wszystkie media. Rolnik nie ma prawa myśleć. Wszyscy oburzeni.