Straż Graniczna poinformowała w poniedziałek o zatrzymaniu obywatela Azerbejdżanu, który przewoził nielegalnych imigrantów z Syrii. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

Poprzedniej doby na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 50 osób – podała Straż Graniczna w poniedziałkowym komunikacie. 13 nielegalnych imigrantów usiłowało pokonać barierę graniczną. Z kolei 14 os. (ob. Iranu i Kongo) przedostało się na stronę polską przez rzekę Świsłocz. Na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej Czeremcha zatrzymano obywatela Azerbejdżanu, który przewoził 5 nielegalnych imigrantów z Syrii. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Obywatele Gruzji, Ukrainy, Litwy i Polski zatrzymani za przemyt nielegalnych imigrantów

Zwracaliśmy uwagę, że obcokrajowcy stanowili w ubiegłym roku prawie 90 proc. osób zatrzymanych za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego). Podobnie wyglądała sytuacja na początku bieżącego roku.

Informowaliśmy też, że wśród poszukiwanych przez policję na podstawie artykułu 264 § 3 kodeksu karnego (organizowanie nielegalnej imigracji) zdecydowanie dominują obcokrajowcy. Stanowili oni w ubiegłym roku prawie 70 proc. poszukiwanych w związku ze wspomnianym artykułem.

Zobacz także: Ukrainiec zatrzymany pod zarzutem organizowania nielegalnej imigracji

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply