Według informacji specjalnej misji obserwacyjnej OBWE na Ukrainie, obie strony przerzucają ciężki sprzęt w rejon konfliktu i minują teren.

Zdaniem Alexandra Huga, zastępcy szefa misji obserwacyjnej OBWE na Ukrainie, na wschodzie kraju przybywa punktów zapalnych i można mówić o eskalacji działań wojennych, które coraz częściej toczą się na obszarach zaludnionych. Według Huga warunki porozumień mińskich są łamane przez obie strony, które zamiast wycofywać ciężki sprzęt, przerzucają go w rejon konfliktu. Prowadzone są również akcje minowania.

Pomimo uzgadniania lokalnych zawieszeń broni, szybko dochodziło do ich łamania. Brytyjski dziennikarz Graham Phillips opublikował nagrania, które ma przedstawiać ostrzał okolic lotniska w Doniecku przez siły rządowe.

Z kolei obserwatorzy OBWE poinformowali o wykryciu przy pomocy drona na północny wschód od Mariupola 14 czołgów, 48 transporterów opancerzonych oraz dwóch pojazdów inżynieryjnych. Znajdowały się w rejonie kontrolowanym przez donieckich separatystów. Obserwacje te częściowo potwierdził patrol OBWE.

W Gorłówce obecność obserwatorów OBWE wzbudziła widoczne wzburzenie i agresję. Około 70 miejscowych podeszło do obserwatorów, rzucając pod och adresem „brutalne groźby”. Przedstawiciele OBWE odjechali, gdy z samochodu zerwano flagę organizacji i rzucono ją na zimę. Wcześniej przedstawiciele jednej z dzielnic Doniecka poinformowali, że w wyniku działań ukraińskiej armii 3 czerwca zginęło 6 cywilów, a 16 zostało rannych.

youtube.com

PAP / tvp.info / osce.org / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jerzyjj
  jerzyjj :

  POLAKU SPRÓBUJ POMYŚLEĆ …
  Pułapką zastawioną przez media jest stopniowe, mówiąc kolokwialnie, „odmóżdżanie” odbiorców, czyli pozbawianie ich umiejętności samodzielnego myślenia.
  Człowiek z natury jest bytem myślącym, to jednak prawidłowego myślenia musi się nauczyć. Chodzi tu o proces tworzenia pojęć (abstrakcja), jak i sądzenia, a także rozumowania (wyciągania prawdziwych wniosków z prawdziwych przesłanek).
  Tego uczy logika, której jednak nie ma w programie edukacji. Dzięki temu media mają ułatwione zadanie, ponieważ większość odbiorców nie potrafi tworzyć poprawnych uogólnień ani wyciągać prawidłowych wniosków. Wskutek tego albo przyjmuje wnioski bezkrytycznie, albo też daje się uwieść błędnym rozumowaniom zwanym sofizmatami.
  >>> Ten brak logiki w edukacji szkolnej przynosi straszne żniwo na poziomie intelektualnego niedorozwoju większości. <<< Społeczenstwo takie jest łatwo podatne na medialną manipulację, jak również na propagandę i indoktrynację. Trzeba pamiętać, że myślenie pozbawione kultury logicznej przychodzi z wielkimi oporami, jest trudne, więc człowiek, by pozbyć się tego trudu, woli gotowe rozwiązania, nawet jeśli są one złe lub fałszywe. I to jest powód, dla którego wierzy telewizji, bo telewizja ma na wszystko odpowiedź, nie zmuszając do myślenia. POLAKU,WYŁĄCZ TELEWIZJE ODSTAW BRUKOWCE A WŁĄCZ RACJONALNE MYSLENIE...