Słowa imama można odbierać jako wezwanie do zabijania Żydów.

Imam Mundhir Abdallah z Kopenhagi wywołał oburzenie w Danii swoim kazaniem, w którym miał cytować hadis (słowa proroka Mahometa) wzywający do zabijania Żydów. Nagranie kazania było umieszczone w internecie 31. marca, jednak przetłumaczono je dopiero w ostatnią niedzielę.

Cytowany hadis miał zawierać słowa, iż Dzień Sądu Ostatecznego „nie nadejdzie, dopóki muzułmanie nie staną do walki z Żydami i nie zabiją ich”. Podczas nagrania Abdallah stał na tle czarnej flagi z Szadahą (muzułmańskim wyznaniem wiary). Na tle podobnych flag pozują podczas nagrań dżihadyści.

Imam miał także powiedzieć, że wkrótce powstanie kalifat, który rozpocznie świętą wojnę w celu zjednoczenia muzułmanów i wyzwolenia meczetu Al-Aksa w Jerozolimie z „brudu syjonistów”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kazanie Abdallaha wywołało zaniepokojenie Dana Rosenberga, lidera społeczności żydowskiej, który uważa, że „słabi i podatni na wpływy” ludzie mogą odebrać je jako wezwanie do przemocy wobec Żydów. Słowa imama oburzyły także Ingera Stojberga, duńskiego ministra imigracji i integracji, który nazwał je „kompletnie niedorzecznym, niedemokratycznym i okropnym”.

Jak podało BBC, kazanie imama Abdallaha zgłoszono na policję.

CZYTAJ TAKŻE: Duńscy muzułmanie coraz bardziej gorliwi i mniej chętni do asymilacji

Kresy.pl / BBC
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz