Słowa imama można odbierać jako wezwanie do zabijania Żydów.

Imam Mundhir Abdallah z Kopenhagi wywołał oburzenie w Danii swoim kazaniem, w którym miał cytować hadis (słowa proroka Mahometa) wzywający do zabijania Żydów. Nagranie kazania było umieszczone w internecie 31. marca, jednak przetłumaczono je dopiero w ostatnią niedzielę.

Cytowany hadis miał zawierać słowa, iż Dzień Sądu Ostatecznego „nie nadejdzie, dopóki muzułmanie nie staną do walki z Żydami i nie zabiją ich”. Podczas nagrania Abdallah stał na tle czarnej flagi z Szadahą (muzułmańskim wyznaniem wiary). Na tle podobnych flag pozują podczas nagrań dżihadyści.

Imam miał także powiedzieć, że wkrótce powstanie kalifat, który rozpocznie świętą wojnę w celu zjednoczenia muzułmanów i wyzwolenia meczetu Al-Aksa w Jerozolimie z „brudu syjonistów”.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Wesprzyj nas.

Kazanie Abdallaha wywołało zaniepokojenie Dana Rosenberga, lidera społeczności żydowskiej, który uważa, że „słabi i podatni na wpływy” ludzie mogą odebrać je jako wezwanie do przemocy wobec Żydów. Słowa imama oburzyły także Ingera Stojberga, duńskiego ministra imigracji i integracji, który nazwał je „kompletnie niedorzecznym, niedemokratycznym i okropnym”.

Jak podało BBC, kazanie imama Abdallaha zgłoszono na policję.

CZYTAJ TAKŻE: Duńscy muzułmanie coraz bardziej gorliwi i mniej chętni do asymilacji

Kresy.pl / BBC

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz