Członkowie specjalnej Misji Obserwacyjnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie obstawili przejścia graniczne na rosyjskiej rubieży kontrolowane przez struktury nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej.

W komunikacie obserwatorów można przeczytać, że zauważyli oni zwiększony ruch mieszkańców Donbasu, uciekających z obszaru objętego walkami na terytorium rosyjskie. Cywile z którymi rozmawiali obserwatorzy to mieszkańcy ostrzeliwanych przez ukraińską armię Doniecka, Torezu, Śnieżnego. Mówili oni o złej sytuacji humanitarnej w swoich miejscowościach. Według obserwatorów do granicy rosyjskiej ustawiają się bardzo długie kolejnki. Na wjazd do Rosji trzeba czekać od półtora do sześciu godzin.

Obserwatorzy powiadomili też, że jak na razie nie zaobserwowali ruchu ochotników czy sprzętu wojskowego z Rosji do separatystów.

itar-tass.com/kresy.pl

15 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. wlkp
  wlkp :

  no bo jacy „ochotnicy” czy sprzęt będą przekraczać granice na przejściach w godzinach pracy Szanownych Panów z OBWE – to jest śmich na sali – jak to OBWE ma tam obiektywnie cokolwiek zauważyć, to powinno z 1000 os. w Donbasie po dwóch stronach frontu siedzieć

 2. lokis1271
  lokis1271 :

  Witam Państwa! Cały czas się zastanawiam na co jeszcze czeka ONZ i „niebieskie hełmy”? Chyba najwyższy już czas wysłać tam oddziały rozjemcze, które rozdzielą walczące strony, a przede wszystkim, pozabierają im w końcu te artyleryjskie zabawki. Jednym i drugim.
  Pozdrawiam
  Lokis
  PS.
  Dlaczego został zablokowany Pan Uri? W mojej ocenie nie naruszał regulaminu forum bardziej, aniżeli inni uczestnicy.

 3. zefir
  zefir :

  „lokis1271”:Plenarne Zgromadzenie ONZ pewnie czeka na decyzję Rady Bezpieczeństwa ONZ,w której obowiązuje jednomyślność,Taka jest procedura.W RB ONZ stałym członkiem jest Rosja,która już wcześniej sugerowała gotowość wysłania swoich żołnierzy wystrojonych w niebieskie chełmy w środek konfliktu. Właśnie w tym miejscu rodzi się rozbieżność dla tej jednomyślności.Z drugiej strony,pisałem o tym przy innym temacie,grożba sytuacji jest również w innym miejscu.Otóż Nowe NATO na szczytach w Lizbonie i w Cicago/2010r i 2012r/samo sobie przyznało sobie prawo do interwencji militarnej i innej w rejonach konfliktów zbrojnych poza granicami państw NATO-nawet bez pytania o zgodę ONZ-tu.Oczywiście,że tego nie uznają inne potęgi militarne nie będące w tym sojuszu militarnym.Grozi to iskrą zapalną dla konfliktu zbrojnego na szeroką skalę. W temacie uri:jak nie doznałeś z jego strony obrazy i upokorzenia to jesteś szczęściasz i nie rozumiesz-nie dotyczy meritum omawianej tematyki,tylko całej otoczki.

   • jan_de
    jan_de :

    …psychicznie chorego. Ale po co te tajemnice…? Nazwijmy chorobę po imieniu… Chorego na Moskala… „Rosja proponowała…” Dlaczego nikt inny się nie kwapi? To już lepiej by lała się krew, niżby Rosjanie mieli ten przelew krwi powstrzymać? Taka jest Pańska logika? No chyba, że uważa Pan, że Rosjanie – jako rozjemcy – tylko by ten przelew krwi zwiększyli… W takim razie poradzę Panu to, co Pan przed chwilą radził Panu uri… niech Pan pomyśli…

    • jasiu7676
     jasiu7676 :

     nie wiem czy ktoś inny to proponował bo jeśli nie to tego nie rozumiem ale i tak nie miało by to prawa bytu bo jak wiesz ruskie mają prawo weta i by to wykorzystali bo dobrze wiedzą ze sami są agresorami,nienormalnym jest by agresor i największy bandyta naszej części Europy miał udawać rozjemcę i celowo użyłem słowa udawać bo właśnie tak by to wyglądało tak jak i teraz udają że to nie oni ich tam nie ma i nie oni zbroją bandytów i nie oni ich wysyłają

   • zefir
    zefir :

    Jasiu7676″: nie wątpię,że jesteś zdrów psychicznie-piszę jednoznacznie.Jak używasz tak ciężkiej psychicznej artylerii to też staraj się o jednoznaczność celu ostrzału byśmy się właściwie rozumieli.W powyższym poście opisałem w skrócie jak się rzeczy mają.To nie moje pomysły,czy wymysły-obiektywny,zimny stan rzeczy.Czytaj również uważnie.Słowa „w tym miejscu rodzi się rozbieżnośc dla tej jednomyślności”,coś znaczą.