Rosyjska korporacja zbrojeniowa Rosobronexport ujawnił, że powstał nowy bojowy robot gąsienicowy o nazwie Uran-9.

Uran-9 ma mieć siłę ognia oraz mobilność odpowiadająca bojowemu wozowi piechoty. Jest on lekko opancerzony a także wyposażony w armatę ka. 30mm, przeciwpancerne pociski kierowane 9M120 Ataka oraz karabin maszynowy. Rosjanie twierdzą, że ich produkt łatwo można dostosować do przenoszenia innego uzbrojenia w zależności od wymagań. Pojazd jest sterowany z umieszczonej w wojskowej ciężarówce centrali. Posiada on systemy wykrywania i identyfikacji przeciwnika.Rosjanie mają nadzieję zdobyć swoim produktem międzynarodowe rynki. Od przyszłego roku ma się rozpocząć intensywna promocja pojazdu Uran-9.

Poniżej video z prezentacji:

Rosobronexport/KRESY.PL

Nowy rosyjski robot bojowy [+VIDEO]
Oceń ten artykuł

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz