Jak poinformował media attache prasowy Ambasady RP w Moskwie Bartosz Cichocki, członkowie grupy motocyklowej „Nocne Wilki” nie zostaną wpuszczeni do Polski. W piątek wyruszają w doroczny rajd w rocznicę zwycięstwa nad III Rzeszą.

Członkowie klubu w piątek ruszają w „Rajd Drogą Zwycięstwa”. Wspólnie z motocyklistami z „Rajdu Katyńskiego” mieli odwiedzić miejsca pamięci żołnierzy polskich i sowieckich. Jak powiedział koordynator rajdu, Andriej Bobrowski, w planie mają odwiedzenie m.in. placu Piłsudskiego i cmentarza-mauzoleum radzieckich żołnierzy w Warszawie, a także pomnik pamięci ofiar ludobójstwa na Wołyniu i cmentarz żołnierzy sowieckich we Wrocławiu. Do Polski motocykliści zamierzali przyjechać 1 maja.

W ubiegłym roku grupa 10 rosyjskich motocyklistów została zatrzymana na przejściu granicznym w Terespolu.

Do sprawy odnieśli się organizatorzy „Rajdu Katyńskiego”. Jak napisali na Facebooku:

„O ile Armia Czerwona z powodów oczywistych nie kojarzy się Polakom z wyzwoleniem, o tyle dziś młodym Rosjanom nie powinno się zabraniać nawiedzania grobów ich przodków, którzy przelali krew na froncie. (…) Bez względu na to, co wydarzy się na przejściu granicznym Brześć-Terespol (Białoruś-Polska), motocykliści z »Rajdu Katyńskiego« oraz z innych klubów przyjadą na granicę do Terespola, by okazać solidarność z rosyjskimi motocyklistami”.

Polsatnews.pl / Kresy.pl

35 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. malkontent
  malkontent :

  POPISdzielstwo w swym szaleństwie antyruskim jest odwrotnie proporcjonalne do miłości Polski i Polaków. Zajadłość pisdzielców w swej krucjacie antysowieckiej wyraźnie idzie na konfrontację . To już nawet kazdy gimbus wie , że gdyby miało nastąpić to najgorsze to Polska zostaje zmieciona z powierzchni ziemi , to tu nastąpi pierwsze uderzenie. To jak w strategii USA w poprzednim układzie Polska była celem nr1 tak w tym również !!!!!!!!!! tylko z drugiej strony. Te qrwy pisdzielskie wszystko robia by to nastapiło ;-(((((((((( Tak dla przyzwoitości to Stalin nie Rusek a Gruzin, Lenin to w połowie Żyd, a czołówka pozostałych komunistów to w większości Żydzi , NKWD w wiekszości Żydzi, UB sami Żydzi więc może krzykacze antysowieccy czy nie czas zmienic adres na Tel Awiw ???? heheheh :-)))))

 2. leszek1
  leszek1 :

  Ta decyzja nie swiadczy o rozsadku naszych wladz. Rosjanie jada szlakiem walk swoich rodakow. Pomijajac juz to co oni wyczyniali, glownie na terenie Niemiec, bo pewnie motocyklisci nawet o tym nie wiedza. Wazne jest to, ze nasi motocyklisci bez zadnych przeszkod jezdza do Katynia i sa tam goscinnie przyjmowani. Po tej decyzji z pewnoscia skoncza sie nasze rajdy, a stosunki z Rosja sie zaostrza. W imie czego ? Zdaje sie, ze ci ktorzy wydali polecenie zakazu wjazdu motocyklistow, sa goracymi zwolennikami uzycia Polakow jako miesa na potrzeby wojny amerykanskiej. Obecne zaostrzanie sytuacji z Rosja nie lezy w interesie Polski. Trzeba brac przyklad z polityki Wegier Orbana.

 3. jaro7
  jaro7 :

  Wygląda to żałośnie,zakazuje PiS przejazdu grupce motocyklistów,a nie reaguje na „wyczyny”neobanderowców i nazistów z „MD’ w Polsce.Ciekawi mnie odpowiedz Błaszczaka na apelację Kukiz15 w tej sprawie.Druga sprawa to ciekawi mnie reakcja PiS jak ruscy sie wk…ą i odpłacą tym samym w sprawie obchodów katastrofy smoleńskiej czy mordu katyńskiego? Znowu machanie szabelką w mało istotnej sprawie.

 4. krok
  krok :

  Też jestem motocyklistą, Polscy motocykliści we większości to narodowcy w pozytywnym znaczeniu. Wtrącanie się polityków do takich spraw uważam za wyjątkowe świństwo. Moi znajomi, którzy jeżdżą na wyprawy motocyklowe do Rosji, zawsze podkreślają, że są tam dobrze traktowani, dziękując rosjanom za bezinteresowną pomoc, gdy mają problemy z maszynami i nie tylko. Ten kto ma moto wie o czym piszę. Motocykliści bez względu na narodowość sobie pomagają. PIS w swojej nienawiści do ruskich stracił zupełnie zdrowy rozsądek.

 5. jaksar
  jaksar :

  Decyzje czy to rok wcześniej wydane przez rząd PO czy obecnie przez pissowców nie są decyzjami rządu a pewnego politycznego lobby. PiS jedynie w okresiue wyborczym zapoewniał o tym, że będzie tworzył niezależny rząd a Polska już nigdy nie będzie rozmawiała z pozycji klęczącej. Teraz mamy taką sytuację, że PiSowcy przymierzają się do rozmów z pozycji leżącej, z rękoma na wznak stąd decyzje z których są zadowoleni twardogłowi amerykanie! W zamian Jankesi Polsce wyślą kompanię czołgów na ćwiczenia w Drawsku 😉

 6. lucas4400
  lucas4400 :

  kolejny polski rzad działajacy na szkode narodu polskiego…jakos ukrainscy banderowcy z flagami upa za szybami swoich aut moga jezdzic po polsce bez przeszkod …p.s ukraincy poglebiaja bezrobocie w polsce …szkoda ze w naszym kraju nie ma kogos kto by to rozkurwil i przywrocil normalnosc

 7. romictx
  romictx :

  Podobno Rosja chce rozmieścić w obwodzie Kaliningradzkim i na Białorusi najnowocześniejsze systemy rakietowe S-500 o zasiegu 600 km z możliwością strącenia każdego samolotu,helikoptera oraz rakiet .Spowoduje to pokrycie całego kraju tą bronią.To jest efekt pieniaczej polityki w stosunku do Rosji i machania szabelką na postrach.Żadna obecnośc wojsk NATO a tym bardziej tarczy antyrakietowej na terenia Polski nie ochroni nas w razie czego od zagłady a wsprost przeciwnie spowoduje w pierwszej kolejności zmasowany atak na nasz kraj.Tarcza służy do obrony ale ameryki i na nic zdadzą sie żadne zaklęcia iż to nas bedzie bronić.Ślepota polityczna i nienawiść do rosjan naszych wielkorządców sprowadza na nas zwykłych obywateli ogromne niebezpieczeństwo.Jedyna nadzieja tylko w trym,że Rosja pomimo wytwarzanej np przez Maciarewicza histerii potraktuje nasz kraj jako nie groźnego i nie wartego większego zainteresowania przeciwnika.W innym przypadku nie będzie nawet czasu na modlitwę.

  • jaksar
   jaksar :

   dlatego Polska powinna zadbać o to by mieć własne systemy obrony powietrznej pod własną kontrolą a nie Patrioty servisowane i zabezpieczane kodami przez USA… Czy Rosja umieści w regionie Kalliningradzkim nowoczesne systemy w tym S-500 czy Kalibr? Wątpię, są to zbyt drogie systemy by narażać je na szybkie zniszczenie. JEżELI już, to Rosjanie najpierw musieli by zająć kraje bałtyckie by mieć bezpośrednie połączenie z regionem Kaliningradu po drugie atak nastąpił by lotnictwem i rakietami naprowadzanymi na strategiczne cele z głębi Białorusi jak i ewentualnie z okrętów podwodnych. Tylko pżytanie, co by to dało Moskwie ? Opłaciła by się otwarta wojna ? Wojna z NATO oznaczała by unicestwienie Rosji tym bardziej, że na jej wszystkich granicach są klraje które tylko czekają na to by zaczęła wojnę z krajami Europejskimi i USA. Owszem, pytanie czy można wierzyć sojuszom…? Niewiem ale rozsądny rząd będzie dbał o wszystkie alternatywy i za wczasu stworzy taki potencjał odstraszania, że agresor musiałby się liczyć przynajmniej z takl wysokimi stratami, że jego dalsza inwazja byłaby samobójstwem ! Pisałem w innych miejscach, Europa środkowa powinna budować swój własny system obrony i wspólną niezależną od Berlina, Paryża i Waszyngtonu politykę ale w ramach UE i jej strukturach. Europa środkowa pżowinna być polityczną siłą w UE wówczas też dojdzie do wzrostu militarnego regionu !

 8. agricola
  agricola :

  Qrwica mnie trafia jak słyszę to POPiSdzielcze wycie na temat Rosji, Putina, Nocnych Wilków et c. et c.
  W DUP*E też mam czy mnie nazwą rusofilem, ruskim agentem itp.
  Bolesne jest, ze ciągle rządzi Polską banda sprzedajnych kanalii, gnojków, głupków, mend, ścierw, które za parę srebrników zdolne są na rozkaz zeżreć własne gów*o.
  Pojęcia to bydło nie ma o polityce, gospodarce, prawie, moralności i honorze.
  Z patriotycznymi frazesami na pyskach niszczą i demolują ten kraj, okradają i demoralizują jego mieszkańców i robią to metodycznie, planowo i co gorsza skutecznie.
  To jest to samo bydło, które lizało dup* ruskiemu okupantowi, porzucone przez owego „sutenera” jak zużyta „szmata” nie wiedziało co ze sobą zrobić puki nie przygarnęła go na swoje „łono” Burdel Mama Unia Europejska.
  Te parę lat „zagubienia” pozwoliło Polakom złapać oddech, niestety na krótko i za krótko.
  W polskim interesie gospodarczym było utrzymać poprawne relacje z Sowietami po ich wycofaniu się z naszego kraju, rozsądny pozytywny gest w kierunku Sowietów a potem Rosji w czasie kiedy sama przed sobą upadła na pysk i mądra polityka w tym kierunku pozwoliłyby utrzymać przy życiu polską po PRL-owską gospodarkę na tyle długo by zdążyła okrzepnąć i wzbogacić się na tyle by podołać konkurencji tzw zachodu.
  Kto pamięta tzw. Ruskich na polskich bazarach wie, że to był nieograniczony rynek zbytu.
  „Biznesy” powstawały jak grzyby po deszczu, roboty było więcej niż chętnych do niej, najgłupszy robol zarabiał więcej niż utytułowata biurwa na stanowisku i co najważniejsze zbyt był na wszystko. Ruskim można było sprzedać z zyskiem nawet „stare prostowane na kowadle gwoździe”.
  Do tego zręczne i mądre żonglowanie ruskimi, unijnymi i amerykańskimi interesami w tak strategicznym miejscu jak Polska przyniosło by „KOKOSY” przy minimalnym wkładzie własnym.
  No ale cóż…zamiast Mężów Stanu mieliśmy i mamy „popierdółki” z awansu społecznego, dyktaturę folwarcznych wyrobników i lumpenproletariatu, suwerennych jak gumowe dmuchane lale z sex shopu.
  Gwoździem do trumny było przejęcie „handlu” tymi „lalami” przez „starszych i mądrzejszych”.
  A teraz? Teraz to ch*j, dup* i kamini kupa.
  A Putin? Spokojnie, z miną wytrawnego szachisty przywali POPiSdzielcom mata, nie robiąc polskim motocyklistom żadnych problemów w dotarciu do Katynia.
  Bo…? Bo politykiem to „trza umić być”…”kochane” rozhisteryzowane PiS*eczki.

 9. krok
  krok :

  Byłem dzisiaj na zlocie motocyklowym w Mierzynie. Podszedł do mnie do stolika uśmiechnięty gość, przedstawił się, okazało się że to Rosjanin z Kaliningradu. Przyjechali z kolegą z wczepionymi flagami Rosji na motocyklach i jakoś nikomu to nie przeszkadzało. Bardzo zabawni goście. Powiedział, że po zlocie „lecą” do Niemiec. Jak jechali, to w radiu słyszeli, że nie pozwolili Nocnym Wilkom przejazdu przez Polskę, jak mówił, to im nie przeszkodzi, wjadą nieoficjalnie, pojedynczo.

 10. jaksar
  jaksar :

  Ja bym się szczerze powiedziawszy wogóle nie przejmował tym czy chcą jechać czy nie…zresztą, z tego co dzisiaj zostało udostępnione w tej sprawie, część z nich , czyli Ci którzy mają paszporty UE (niemieccy rosjanie?) wjechali na teren Polski.
  Dla Polski bardziej niebezpieczne jest to, że się takie sprawy nagłaśnia i rozdmuchuje co jest Moskwie na rękę.
  Z drugiej strony wpuszcza się do Polski faceta nazistę, który wykorzystuje miejsca pamięci hitlerowskich mordów w swojej propagandzie, pozwala się na marsze nazistów z ONR i niemiec a zabrania wjechać rosyjskim nacjonalistom którzy chcą jedynie w miejscach pochówku żołnierzy „radzieckich” oddać cześć poległym? To tak, jak by ktoś Polskim patriotom zabraniał odwiedzania miejsc pochówku i pamięci Polaków którzy zginęli lub zostali zamordowani za wschodnią granicą RP.
  Dopóli Nocne Wilki nie zostaną uznane za organizację zbnrodniczą i nie będzie za nimi Europejskich listów gończych a przynajmniej prośby Ukrainy ich extradycji za przestępstwa wobec tego kraju powinni być traktowani jak każdy inny obywatel Rosji.

 11. baciar
  baciar :

  oto polityka i demokracja w stylu lewackim pedały i inne zboczki mogą robic parady które demoralizuja mlodsze pokolenia a ludziom którzy chca czcic pamieć swoich przodków którzy pomimo zła które wyrzadzili jednak walczyli i gineli za wolnośc taka jaka znali i fakt jest jeden byli szli walczyli i zwyciężyli dzis zabrania sie prawdy czy to RP czy PRL bo juz róznicy nie widać w wolności słowa

 12. tytus
  tytus :

  Ale kto im zabrania poruszać się i czcić poległych na terenie Rosji? Ja nie chce aby czciciele Putina, rozsiewali swoją propagandę w Polsce. A jak chcą sobie przyjechać prywatnie, to są prawne drogi do umożliwienia im tego (są wizy).