Niezalezna.pl obciąża księdza Isakowicza-Zaleskiego za facebookowy wpis jego znajomego

Znajomy ks. Isakowicza o zabitych Ukraińcach: „Banderowskie ścierwa dostają łomot aż miło” – artykuł o takim tytule zamieścił portal Niezalezna.pl, który opisuje wpisy profesora Bogusława Pazia z Uniwersytetu Wrocławskiego. Prof. Paź skomentował filmy przedstawiające wyciąganie zwłok ukraińskich żołnierzy walczących w Donbasie. Niezalezna.pl opisała go jako znajomego księdza Isakowicza-Zaleskiego.

Prof. Bogusław Paź, wielokrotnie cytowany na blogu przez ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, następująco skomentował na Facebooku film pokazujący zwłoki ukraińskich żołnierzy zabitych przez prorosyjskich terrorystów: „Banderowskie ścierwa dostają łomot aż miło! I jak tu nie kochać Ruskich?” Po czym dodał: „Z tym motłochem, niestety, tak trzeba postępować”– czytamy na Niezaleznej.pl. Wpis profesora Pazia dotyczył nagrania przedstawiającego wyciąganie zwłok ukraińskich żołnierzy przez separatystów.

Prof. Bogusław Paź jest autorytetem środowisk, które w konflikcie Rosja-Ukraina opowiadają się przeciw ukraińskim „banderowcom”– czytamy na portalu. Jak pisze Niezalezna.pl, „teksty Pazia wielokrotnie gościły na stronie internetowej ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego”. W 2014 r. duchowny zaatakował nawet „Gazetę Polską Codziennie” za to, że ta „nie miała odwagi” opublikować artykułu prof. Pazia. Dziś chyba nie trzeba tłumaczyć, że nie chodziło o brak odwagi, ale o zwykłą przyzwoitość. Niedawno ks. Isakowicz-Zaleski uczestniczył razem z prof. Paziem w spotkaniu opłatkowym– podaje portal.

niezalezna.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz