Władze w Niemczech poinformowały w niedzielę rano, że aresztowały 32-letniego obywatela Iranu podejrzanego o zdobywanie cyjanku i rycyny w celu „popełnienia ataku motywowanego przez islamistów”.

W krótkim oświadczeniu wydanym przez policję w Münster w Niemczech władze poinformowały, że śledczy przeszukali dom podejrzanego w mieście Castrop-Rauxel w poszukiwaniu toksyn i innych dowodów.

“W dochodzeniu prowadzonym przez Centralny Urząd Ścigania Terroryzmu w Nadrenii Północnej-Westfalii przy prokuraturze w Düsseldorfie przeszukano mieszkanie 32-letniego podejrzanego, który jest obywatelem Iranu” – czytamy.

“Oskarżony jest podejrzany o przygotowanie poważnego aktu przemocy zagrażającego państwu” – napisano w oświadczeniu, dodając, że za takie przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 10 lat.

Zobacz też: DW: Możliwości przyjmowania Ukraińców przez Niemcy wyczerpują się

Policja nie podała żadnych dodatkowych informacji na temat podejrzanego. Poinformowano, że zatrzymano jeszcze jedną osobę w związku ze śledztwem, ale nie podano żadnych szczegółów na ten temat.

“Oskarżony i jeszcze jedna osoba zostali zatrzymani, dowody zostały zabezpieczone i są oceniane. W późniejszym terminie zostanie podjęta decyzja w sprawie przedstawienia przed właściwym sędzią w celu wydania nakazu aresztowania. Śledztwa są w toku. Dalsze informacje zostaną podane, jeśli będzie to możliwe bez narażania na szwank celu dochodzenia” – czytamy.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply