Liczni członkowie islamistycznych organizacji terrorystycznych mieli celowo wmieszać się między uchodźców, by przedostać się do Niemiec. Niemiecki Federalny Urząd Kryminalny wszczął już pierwsze śledztwa.

Federalny Urząd Kryminalny ujawnił, że dysponuje 369 wskazówkami dotyczącymi celowego przemycania islamistów. W 40 przypadkach wszczęto śledztwa ws. członkostwa w organizacji przestępczej lub przygotowywania ciężkiego przestępstwa. Według stacji Deutsche Welle władze nie mają informacji na temat planowania zamachów. Poseł Wolfgang Bosbach z CDU i ekspert tej partii ds. polityki wewnętrznej przyznaje jednak, że niebezpieczeństwa trzeba brać „bardzo, bardzo na poważnie”. Przypomina, że tożsamość wielu imigrantów nie została ustalona, a 60 proc. osób, które przyjechały do Niemiec w ciągu ostatnich miesięcy, nie miało przy sobie żadnych dokumentów tożsamości.

Pierwsi potencjalni terroryści mieli zacząć przybywać razem z uchodźcami już w połowie ubiegłego roku, na samym początku wielkiej fali migracyjnej.

Deutsche Welle / TVP.info / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz