Według Joachima Gaucka samozwańczy obrońcy chrześcijańskiego Zachodu szerzą nienawiść i wykluczają ludzi wyznających inna religię.

Joachim Gauck stwierdził – „Ten, kto uważa, że powinien bronić chrześcijańskiego Zachodu dyskredytując innych, wykluczając ludzi wyznających inną religię, posługując się mową nienawiści i marząc o czystkach, w rzeczywistości już zdradził Zachód”.

Według prezydenta obrona własnej tradycji, kultury i religii nie jest niczym złym. Nie można jednak zaakceptować braku miłosierdzia – „Nie można jednak akceptować rosnącego braku miłosierdzia, szczególnie widocznego w szeregach samozwańczych obrońców „chrześcijańskiego Zachodu”, objawiającego się nie tylko w sposób werbalny”.

Prezydent dodał też, że to wolność wyznania gwarantowana przez świeckie państwo jest „wielkim historycznym osiągnięciem”. Wolność wyznania ma nie podlegać żadnym negocjacjom co nie oznacza jednak wyrażenia zgody na „nawoływanie do przemocy i terroru, uciskania kobiet, nietolerancji i pogardy dla innych”.

Prezydent wygłosił swoje przemówienie na uroczystości, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Jest on organizowany przez Towarzystwo Współpracy Chrześcijańsko-Żydowskiej.

TVP Info / Kresy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. piotr3005
  piotr3005 :

  Panie prezydencie gdzie jest napisane, że nie można się bronić przez niszczeniem chrześcijaństwa, arabowie chcę zniszczyć i wzywają do dżihadu, pojedż do obozu dla imigrantów i te głodne kawałki wciskaj im to zobaczysz jak cię przywitają bo w Syrii, Iraku, Afganistanie trwa dżihad i mordowani są chrześcijanie czy nie widzisz tego? Jak Orban stawiał zasieki to Austria cz Niemcy krzyczały że to faszysta islamofob i ksenofob a teraz tak samo czynią i co hipokryci. Zobaczysz za kilka lat jak będą głowy ścinane jak będziesz mówić ale wtedy będzie za póżna ale będzie krwawo i powinno ponieść się odpowidzialność. ślepcy!!!

 2. costner
  costner :

  Gauck jest modelem „wzrostu braku miłosierdzia”, bo pozwolił na nielegalne przekraczanie granicy przez miliony przybyszy. To nieuchronnie doprowadzi do wojny. Bo nielegalni przybysze nie przybywają w pokojowych zamiarach, tylko w celu podbicia terenu. Gdzie Gauck ma swoje miłosierdzie dla tych, co go wybrali?
  Ten człowiek powinien być w więzieniu. Gauck wtrąca się do religii i nadużywa religii do swych politycznych gierek. W rzeczywistym życiu liczy się nie tylko dobre serce, ale też trzeba mieć rozum, bo dobrymi intencjami wybrukowane jest piekło. A rozum mówi, że takie masy ludzi, w większości młodych mężczyzn, ludzi, którzy nie wierzą w miłosierdzie, ta masa to jest armia, która zniszczy Europę. Gauck w największym stopniu jest za to odpowiedzialny. Gauck jest prawdopodobnie psychopatą, tak jak Wilhelm II, który doprowadził do IIWŚ i Hitler, który rozpętał IIWŚ.