W 2022 roku prawie jedna czwarta populacji w Niemczech miała pochodzenie imigranckie. Niemiecki Urząd Statystyczny z Wiesbaden podał w czwartek, że dotyczy to 20,2 mln mieszkańców, co stanowi 24,3 procent ludności.

Liczba osób o pochodzeniu imigranckim wzrosła w porównaniu z rokiem wcześniejszym o 1,2 miliona (6,5 proc.). W 2022 roku 24,3 procent ludności Niemiec – 20,2 mln – miało pochodzenie imigranckie. Liczba takich osób wzrosła o 1,2 miliona (6,5 proc.) w porównaniu z rokiem wcześniejszym – podaje Deutsche Welle.

Miała na to wpływ fala uchodźcza wywołana rosyjską inwazją na Ukrainę.

Najczęstszym powodem emigracji (27,9 proc.) po 2013 roku były: uchodźstwo, zabieganie o azyl i ochronę międzynarodową. 24,2 procent przypadków dotyczyło imigracji w celach zarobkowych, a 23,9 proc. w celu łączenia rodzin. Ponad osiem procent imigrantów znalazło się w Niemczech z powodu studiów i dalszego kształcenia.

Ponad połowa (12,2 mln) osób z obcym pochodzeniem posiada od urodzenia niemieckie obywatelstwo.

Główne kraje pochodzenia imigrantów po 2013 roku to Syria (16 proc.), Rumunia (7 procent) oraz Polska (6 proc.) Ukraina znalazła się na czwartym miejscu (5 proc.).

Zwracaliśmy uwagę, że ponad połowa dochodzeń prowadzonych przez urząd niemieckiego federalnego prokuratora generalnego w zakresie bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego ma związek z islamskim terroryzmem.

W ubiegłym roku prokuratura federalna wszczęła 451 nowych dochodzeń w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego. 236 z nich, ponad 50 procent, dotyczyło terroryzmu islamskiego.

Zobacz także: FAZ: islamizm poważnym problemem w niemieckich szkołach

dw.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply