Według oficjalnych danych niemieckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w wyniku ataków na imigrantów ponad 300 osób zostało rannych.

Niemieckie MSW podało, że w zeszłym roku doszło do 1906 bezpośrednich ataków na imigrantów, a także 313 przypadków napaści na ich mieszkania i mienia. Ministerstwo zaznaczyło, że pośród przestępstw znalazły się niebezpieczne obrażenia ciała, uszkodzenia mienia, obelgi, podżeganie do nienawiści na tle narodowościowym, włamania a także podpalenie i podkładanie ładunków wybuchowych.

Dane Ministerstwa Spraw Wewnętrznych udostępniło dane dotyczących ataków na imigrantów na wniosek Ulli Jelpke z partii Linke.

ZOBACZ TAKŻE: Liczne ataki na imigrantów w Niemczech

Zdaniem przedstawicielki lewicy liczba ataków na imigrantów wynika z agresywnego nastroju w Niemczech podsycanego przez prawicowe ugrupowania.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jelpke krytykowała również partie chadeckie, ponieważ te zaostrzyły politykę wobec migrantów.

Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podając informacje o atakach, ostro potępiło tego typu zajścia wobec przybyszów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz