W sobotę 54 nielegalnych imigrantów próbowało przekroczyć granicę polsko-białoruską, byli to między innymi obywatele Erytrei i Ghany. Dodatkowo zatrzymano dwóch przemytników imigrantów.

Jak poinformowała Straż Graniczna, w sobotę na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 54 nielegalnych imigrantów w tym 10 cudzoziemców podchodziło pod barierę. Po interwencji SG wycofali się na Białoruś.

Dodatkowo zatrzymano dwóch przemytników imigrantów. Obywatela Polski, który przewoził 3 obywateli Somalii i obywatela Turkmenistanu przewoził 5 obywateli Afganistanu.

W dniu 23.09 na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 80 osób, obywateli Mali, Turcji i Turkmenistanu. Straż Graniczna poinformowała także o zatrzymaniu trzech pomocników. Obywatel Rosji przewoził ob. Jemenu, Białorusin przewoził 3 obywateli Jemenu, a ob. Afganistanu przewoził 5 Afgańczyków. “Kurierom” grozi 8 lat pozbawienia wolności.

Zwracaliśmy uwagę, że obcokrajowcy stanowili w ubiegłym roku prawie 90 proc. osób zatrzymanych za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego). Podobnie wyglądała sytuacja na początku bieżącego roku.

Informowaliśmy też, że wśród poszukiwanych przez policję na podstawie artykułu 264 § 3 kodeksu karnego (organizowanie nielegalnej imigracji) zdecydowanie dominują obcokrajowcy. Stanowili oni w ubiegłym roku prawie 70 proc. poszukiwanych w związku ze wspomnianym artykułem.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply