W sobotę na terytorium Polski z Białorusi próbowało dostać się 44 nielegalnych imigrantów. Według Straży Granicznej cudzoziemcy na Białoruś przylecieli z Rosji.

Jak poinformowała Straż Graniczna, w sobotę na terytorium Polski z Białorusi próbowało dostać się 44 nielegalnych imigrantów. Cudzoziemcy na Białoruś przylecieli z Rosji.

Jak poinformowała Straż Graniczna, pomimo niekorzystnej aury w czwartek funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG ujawnili 87 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przekroczyć polsko – białoruską granicę. Ośmiu cudzoziemców w rejonie Białowieży na terytorium Polski wkroczyło po cienkim pękającym lodzie na rzece Przewłoka.

Najwięcej migrantów – 26 ujawnionych zostało na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Nowym Dworze. Pozostałe zdarzenia miały miejsce w rejonie Lipska, Bobrownik (przez rzekę Świsłocz), Michałowa, Narewki, Dubicz Cerkiewnych i Mielnika. Funkcjonariusze z Placówki SG w Lipsku 13- osobową grupę nielegalnych migrantów wykryli przy wykorzystaniu drona. Ujawnieni wczoraj obcokrajowcy pochodzili z: Syrii, Jemenu, Egiptu, Iraku, Iranu i Sudanu.

Według Straży Granicznej, białoruskie służby ciągle pomagają nielegalnym imigrantom dostać się do Polski. SG opublikowała w czwartek nagranie z wydarzeń.

„Służby białoruskie cały czas przywożą cudzoziemców pod granicę z Polską. Dzięki znajomości terenu żołnierze białoruscy doprowadzają szybko cudzoziemców do miejsc, w których mogą próbować przekraczać granicę. Sposób zabezpieczenia granicy przez Polskę jest stale monitorowany przez służby Białorusi” – czytamy.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz