Rawil Maganow, prezes Łukoil, drugiego co do wielkości producenta ropy w Rosji zmarł po wypadnięciu ze szpitalnego okna, poinformował w czwartek portal Politico.

Jak poinformował w czwartek portal Politico, Rawil Maganow, prezes Łukoil, drugiego co do wielkości producenta ropy w Rosji zmarł po wypadnięciu ze szpitalnego okna.

Rosyjska agencja informacyjna Interfax powołała się na „poinformowane źródło”, które powiedziało, że Maganow zmarł po upadku z okna na szóstym piętrze moskiewskiego Centralnego Szpitala Klinicznego. Według rosyjskich mediów 67-letni potentat naftowy był leczony z powodu choroby serca.

W komunikacie prasowym Łukoil przypisał śmierć Maganowa „poważnej chorobie”. Szpital potwierdził śmierć Maganowa rosyjskiej agencji prasowej RIA Novosti, nie ujawniając okoliczności jego śmierci.

Na początku wojny Łukoil wyraził „najgłębsze zaniepokojenie tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie” i wezwał „do jak najszybszego zakończenia konfliktu zbrojnego”.

Maganow rozpoczął pracę w Łukoilu w 1993 roku, a dwa lata temu objął stanowisko prezesa zarządu. Maganow nie jest pierwszym znanym rosyjskim biznesmenem, który zginął w tajemniczych okolicznościach w tym roku.

Aleksander Subbotin, były menedżer Łukoilu, zmarł na początku maja. Jego ciało znaleziono w piwnicy domu szamana. Lokalne portale podały, że Subbotin szukał lekarstwa na kaca i został otruty. Na początku roku znaleziono również martwych dwóch czołowych dyrektorów Gazpromu. Obaj rzekomo zginęli w wyniku samobójstwa.

Siergiej Protosenja, rosyjski oligarcha, który wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa spółki gazowej Novatek, został znaleziony martwy przez powieszenie w kwietniu w willi w Hiszpanii. Jego żonę i córkę znaleziono również na miejscu po tym, jak zostały zasztyletowane.

Kresy.pl/Politico

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz