Wśród żołnierzy ukraińskich leczących się w sanatorium w Lądku Zdroju na koszt polskiego podatnika, znalazł się także bojownik neobanderowskiego „Prawego Sektora”.

W sanatorium w Lądku Zdroju przebywa już piąta grupa ukraińskich weteranów walk w Donbasie. Koszty tylko w części pokrywa strona ukraińska, resztę refunduje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.Ich wrażenia zrelacjonowała przedwczoraj ukraińska telewizja TSN. W ramach rehabilitacji Ukraińcy korzystają w basenów radonowych, wód leczniczych i masaży. Wśród 30 żołnierzy korzystających z bezpłatnych usług dolnośląskiego sanatorium znalazł się także, jak informuje ukraińska telewizji, „bojownik Prawego Sektora Bogdan Ryżykow”. Cytowane jest jego wypowiedź, w której ocenia warunki w Lądku Zdroju – „Bardzo czysto, małe samochody, nie ma śmieci. Taką trzeba uczynić Ukrainę”. Poza nim w polskim sanatorium, jak wynika z wywiadów, znaleźli się także żołnierze 93 brygady oraz 17 brygady pancernej ukraińskiej armii.

tsn.ua/kresy.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz