Narodowy Bank Polski wprowadzi do obiegu 25 tys. monet kolekcjonerskich o nominale 10 zł.

Moneta ma owalny kształt i waży 10 gramów. Rewers przedstawia koronę, wieńczącą figurę Matki Bożej Fatimskiej i lilię – symbol czystości, niewinności i dziewictwa.

Na awersie monety znajdują się wizerunki trojga dzieci, którym ukazała się Matka Boża w 1917 roku oraz stałe elementy monety, czyli wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, nominał, napis Rzeczpospolita Polska i rok emisji. Jedna moneta kosztuje 100 zł. Moneta ba być wprowadzona w obieg 15 września.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Narodowy Bank Polski ma wyłączne prawo do emitowania monet i banknotów w Polsce. Wszystkie znaki pieniężne emitowane przez NBP – w tym kolekcjonerskie – są prawnym środkiem płatniczym w Polsce. Emisja wartości kolekcjonerskich stanowi okazję zarówno do upamiętniania ważnych historycznych rocznic i postaci, jak i do rozwijania zainteresowań polską kulturą, nauką i tradycją. Kolejna emisja zaplanowana jest na 28 września, będzie to moneta kolekcjonerska z serii „Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni” – Witold Pilecki „Witold” – informuje Narodowy Bank Polski.

Kresy.pl / TVP Info / NBP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz