Niemiecka państwowa telewizja wyemitowała wczoraj materiał ukazujący członków batalionu “Azow”. Symbolika jaką niektórzy z nich namalowali na swoich hełmach kojarzy się jednoznacznie.

Na hełmach można zobaczyć symbol hitlerowskich SS oraz swastykę. Nagranie wymitowane przez niemiecką telewizję zostało pierwotnie zrobione przez kamerzystę norweskiej telewizji TV2, która wybrała się na Ukrainę po to aby zrobić reportaż właśnie o znanym z neonazistowskich inklinacji ukraińskim batalionie. Reporter tej telewizji Oysten Bogen mówił amerykańskiej NBC News, że dosłownie na kilka minut przed nakręceniem nazistowskiej symboliki, rzecznik batalionu zarzekał się, że nie ma on z nazizmem nic wspólnego, a jego członkowie są po prostu ukraińskimi nacjonalistami.

nbcnews.com/kresy.pl

54 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. sylwia
  sylwia :

  ‘Wolfsangel’ to kombinacja dwóch run: haglaz – igwaz (HI) albo haglaz – tiwaz (TH), zależnie od obecności lub braku daszku nad ‘I’. Runy obejrzeć można tu (FUTHARK): https://de.wikipedia.org/wiki/Datei:Runic_letters_elder_futhark.svg. Niemiecki samozwańczy mistyk Guido von List twierdził, że inne kształty run zostały mu ‘objawione’ w 1902 r. Ten zestaw nazwał ‘Armanenfuthark’. W jego systemie haglaz ma dodatkową środkową linię równoległą i nosi numer 18, skutkując w wartości liczbowej AH: litera nr. 1 i litera nr. 8. Wolfsangel można więc czytać AH w systemie Lista albo HI w systemie tradycyjnym. AH – Adolf Hitler. HI – HItler. I tak i tak dochodzimy do Hitlera z Wolfsangel używanym przez SS, Azow, Swobodę i innych ukrofaszystów. Armanenfuthark jest tu: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/40/Armanenrunor_i_cirkel_med_siffror.png/275px-Armanenrunor_i_cirkel_med_siffror.png

  • sylwia
   sylwia :

   Tej kombinacji run używała też dywizja SS Das Reich, wsławiona masakrą ludności francuskiej w miejscowosci Oradour-sur-Glan. Tę kombinację run nazywają także Wolfsangel i jest ona godłem batalionu Azow składającego się z faszystów z Fundacji Socjalistyczno Narodowej i kryminalistów zwerbowanych w więzieniach.

   • anarchista
    anarchista :

    @Kwezal: 10.09.2014 07:45). Taki z niego był jasnowidz że przed podpisaniem porozumienia trzymano go prze godzinę w przedpokoju żeby nie przeszkadzał ,pewnie miał ,,wizje”. Polacy i tak usuną ten układ Magdalenkowy i zlikwidują raz na zawsze byt wielkiej 4 . POPiS i reszta odejdą na śmietnik historii

    • kwezal
     kwezal :

     Anarchista weź ty czasami zapanuj troche nas sobą.Mi tu wyskakujesz z urkami,mnie to wali. Ale awet jak Go nie lubisz, to był to prezydent demokratycznie wybrany przez naród, którego nie tylko ze zwalczała gazeta Gówno Prawna z michnikiem hipokrytą na czele i inne TVNy i do tego Niemcy, to miał odwagę pojechać do Gruzji,skręcić ekipę z 4 innymi prezydentami i postawić się Ruskim.I zginął na posterunku, jadąc oddać cześć polskim bohaterom na których popełniono ludobójstwo w Katyniu,a ten neosowiecki reżim dalej bełkocze,że to byla jakaś tam zbrodnia wojenna.Poza tym akurat PiS jest przeciwko ustaleniom z Magdalenki Wałęsy z Kiszczakiem z 1988 r.

  • tutejszym
   tutejszym :

   Panie Jan53, Pan “Sylwia” (vanderBrook) każdy symbol jako awatar umieści, swastykę, Banderę Polski, flagę USA, Chin i co Pan tylko chcesz. Jest tylko jeden wyjątek, bezwzględnie przestrzegany: nie może to być flaga FR, pełna maskirowka. Resztę dopowiedzieć może Pan Jan_De ( jeżeli zechce ).

   • sylwia
    sylwia :

    Ludzie pomawiający innych o agenturalność rosyjską robią to w myśl polecenia OUN-b (Bandery). Użytkownik Koben44 zamieścił o tym wartościowy wpis. Cytuję: ‘Koben44: 30.08.2014 11:41 “Oto jak banderowcy manipulują Polską. … Fragmenty Uchwały Krajowego Prowidu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) podjętej 22.VI.1990. “Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego – do Polski i Polaków. […] Sprawy polskie: Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie […] W takim też duchu należy urabiać polską opinię publiczną […], za pośrednictwem polskich organizacji i będących w polskich rękach środków informacji. W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym. Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym. Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego seperatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego – co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej. Oto odnośniki internetowe do tematu wojny skrycie wypowiedzianej Polsce przez de facto tajny rząd ukraiński: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/

  • sylwia
   sylwia :

   P. Jan53: Symbol faszystowskiego batalionu ‘Azow’ to był krótko mój drugi awatar. Teraz jest trzeci. Chciałam sprawdzić czy będzie jakakolwiek reakcja użytkowników na ten jawnie faszystowski i wraży symbol. Reakcji nie było ze strony Polaków a Ukraińcy zwracali się do mnie wtedy przyjaźnie, czego od czasu zmiany awatara na obecny polski patriotyczny nie robią. O Wolfsangel i jego związku z kwaterą SS w Wolfsburgu można więcej napisać, ale wystarczy wspomnieć, że Wolfsangel używany przez Thule Gesellschaft był taki sam lecz z dodatkiem ‘daszka’ nad runą ‘I’ co czyniło ja runą ‘T’. Thule dla hitleryzmu była jak OUN dla banderyzmu. Pozdrawiam.

    • sylwia
     sylwia :

     Cytat: Votum_separatum:
     09.09.2014 21:17

     Rosyjski agent wpływu to ja + kilku innych użytkowników forum, których Pan Tutejszy zakwalifikował do teczki KGB. Generalnie dla Tutejszego agentami wpływu są Polacy (mamy tu jakiś chyba z FR to ich nie zaliczam, bo nawet słabo po polsku piszą), którzy uważają, że Rzeczpospolita Niepodległa to taka której nie po drodze z USA, Niemcami czy Rosją (w ogóle pojęcie suwerenności wyklucza takie opcje) i upatrują ratunku w odbudowie Ojczyzny własnymi siłami. Widzmy też, że powstanie Noworosji i rozpad Ukrainy jest dla Polski korzystne. Co więcej jesteśmy przekonani, że za zamieszanie na Kresach odpowiada światowy awanturnik jakim są USA. Generalnie jesteśmy w opozycji do wyznawców Sakiewicza i Michnika. Osobiście po drodze mi z Romanem Dmowskim. I to tyle w kwestii agentury wpływu.

     • tutejszym
      tutejszym :

      “Sylwia” (vanderBrook). Jacy Ukraińcy, przykład. Polaków łachu ruski testujesz!. Piszesz ruski agencie wpływu to, za co tobie płacą. I zmień awatar, nie masz prawa postponować Bandery Polski. Poszedł stąd. Polska z “własnymi siłami” to Polska w 100% uzależniona i w obrębie FR. Taki okres wyalienowania i liczenie że słabość zapewni nam bezpieczeństwo już przerabialiśmy. Był to początek i przyczyna rozbiorów Polski. Poszedł ty ruski gadzie stąd, zarabiaj tyłkiem ty geju a nie ruską dywersją propagandową wśród Polaków!

     • sylwia
      sylwia :

      Apologeci ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców na Polakach i innych narodach, propagatorzy ukraińskiego faszyzmu i jego obrońcy automatycznie, często agresywnie i ordynarnie wysuwają oskarżenia o ‘ruską’ agenturalność wszystkim krytykom nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego oraz jego ponurej i krwawej przestępczości. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości, również na tym forum. Banderowcy są wierni rozkazowi. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/

     • sylwia
      sylwia :

      FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej  22.VI.1990.
      /W.Poliszczuk “Gorzka prawda – zbrodniczość OUN-UPA”- Toronto 1995 – str. 372-379/

      “Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego – do Polski i Polaków. Nakazuje szerzenie kultu Stepana Bandery i Romana Szuchewycza – “Czuprynki” oraz metropolity Andrzeja Szeptyckiego przez upamiętnianie w miastach i wsiach pomnikami, jak i nadawaniem ich imienia szkołom, ulicom i placom. W razie oporu lub sprzeciwu obecnej władzy stosować przymus fizyczny, “pozbywając się dużej ilości Moskali, którzy zaśmiecają nasza ziemię”. W razie ociągania się stosować nawet “metoda, wypróbowaną przez UPA na Polakach. OUN wykorzystuje jako awangarda narodu wszystkie partie polityczne oraz komitety cerkiewne Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi, której księża sprzyjają OUN.
      Zgodnie zwczesniejszymi postanowieniami Krajowego Prowidu każda ukraińska rodzina w diasporze wpłaca po 1.000 dol. USA na fundusz “Wyzwolenia Ukrainy”. Przegranie przez “Ruch” wyborów na Ukrainie uważane jest za śmierć ukrainizmu nad Dnieprem.
      Sprawy polskie:
      1. na Ukrainie, ze szczególnym uwzględnieniem terenów Ukrainy Zachodniej;
      2. w diasporze;
      3. w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy Zacurzońskiej.
      1. Popieramy gorąco wysiłki wyzwoleńcze narodów bałtyckich, Litwy, Łotwy i Estonii, popieramy wysiłki wyzwoleńcze Mołdawian, Gruzinów i Ormian. Solidaryzujemy się z walką o wolność bratniego narodu białoruskiego, pamiętając jednocześnie, że wywodzi się on z naszego ukraińskiego gniazda – Kijowskiej Rusi i do tego gniazda w przyszłości powinien wrócić.
      …Z postkomunistyczną Polską należy utrzymywać stosunki przyjazne i na zasadach wzajemności. Aby nie drażnić Polaków i rządu należy przyznać im na Ukrainie pewne uprawnienia w zakresie wiary, kultury i szkolnictwa, bacząc równocześnie, aby te koncesje nie poszły zbyt daleko. Wykluczyć organizowanie się Polaków pod względem politycznym. Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na stosunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanislawów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy.
      Młodzież polską wciągać do patriotycznych akcji związanych z rocznicami patriotycznymi – w tym związanymi ze sławnymi dziejami UPA. Pozwoli to nie tylko zachwiać wiarę w polską propagandę państwową, ale także doprowadzić do rychłej ukrainizacji polskiej młodzieży zrażonej kłamstwami polskiej propagandy odnośnie UPA.
      Koncesje w sprawie szkolnictwa polskiego i kultury uzależnić od podobnych koncesji udzielonych Ukraińcom w Polsce. Głosić, że w Polsce mieszka jeden milion Ukraińców, utrudniać Polakom odbudowę cmentarza Orląt, ale niezbyt nachalnie, aby nie dać im do rąk międzynarodowego atutu propagandowego, że nasze starania o wejście do Europy nie są szczere (chodzi o to, że cmentarz Orląt jest cmentarzem wojskowym, tedy zgodnie z konwencją międzynarodową jest pod ochroną prawa międzynarodowego).
      Oddawanie Polakom kościołów uzależniać od oddawania Ukraińcom w Polsce obiektów cerkiewnych a przede wszystkim oddanie przez Polaków Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi katedry greckokatolickiej w książęcym grodzie Przemyślu. Nie zaszkodzi tego faktu łączyć ze zwróceniem Polakom kościoła Sw. Elżbiety we Lwowie a także obiektów kościelnych w Tarnopolu Stanisławowie. Nie można pod żadnym pozorem dopuścić do reaktywowana polskiej hierarchii, czyli powrotu na nasze ziemie polskich biskupów. To mogłoby oznaczać na przyszłość niebezpieczeństwo odrodzenia na Ukrainie (zachodniej) niepożądanej polskości i polskiego szowinizmu o ambicjach politycznych. Obrządek łaciński na Ukrainie podporządkować hierarchi Ukraińskiej Cerkwi Katolickiej i jej patriarsze z siedziba na Górze św. Jura wt Lwowie. Sporządzać i systematycznie uzupełniać spisy Polaków mieszkających na Ukrainie a przede wszystkim na Ukrainie Zachodniej. Spisy te oraz adres) służyć będą sprawie Ścisłej kontroli ich poczynań. Znając historię i zdolności konspiracyjne Polaków nie można wykluczyć, że w przyszłości zecha konspirować przeciwko samostijnej Ukrainie. Nie można też wykluczyć, że znajdą się w Polsce siły rewizjonistyczne, które zechcą odebrać Ukraińcom Lwów. Pomocnymi w tym mogą być właśnie konspirujący Polacy. Dlatego w najbliższej przyszłości, gdy Ukraina pozbędzie się swoich własnych komunistów, ujawniani Polacy powinni złożyć przysięgę lojalności i wierność samostijnej Ukrainie. To samo uczynić winni polscy księża, zakonnicy i zakonnice.
      Nie utrudniać Polakom wyjazdów do Polski na pobyt stały, lecz je ułatwiać. Pamiętajmy, że odwiecznym celem Ukraińców i naczelnym OUN była depolonizacja ziem zasiedlonych od kilku pokoleń przez Polaków. Ułatwiając maksymalnie wyjazdy do Polski, należy równocześnie ułatwiać im czasowe kontakty z krewnymi i znajomymi w Polsce. Młodym, którzy odwiedzają krewnych w Polsce lub znajomych, utrudniać wstęp na wyższe uczelnie. W ogóle ograniczyć studia Polakom i nie dopuszczać do powstania silnej warstwy inteligencji. Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej…
      2. Mamy wiele dobrych przykładów z przeszłości wspólnej walki ukraińsko-polskiej prowadzonej przeciwko komunizmowi. Te dobre tradycje należy kultywować, zacieśniając więzy z tymi organizacjami, które mają realistyczne podejście do stosunków ukraińsko-polskich. Wykazywać, że we wspólnej walce z komuna Ukraińcy byli stroną aktywną i inspirującą. Innymi słowy aby Polacy uznawali przywódczą rolę Ukraińców. Eliminować wszelkie polskie próby zmierzające do potępienia UPA za rzekome znęcania się jej na Polakach. Wykazywać, że UPA nie tylko nie znęcała się nad Polakami, ale przeciwnie, brała ich w obronę przed hitlerowcami i bolszewikami. Polacy byli też w UPA. Mordy, którym zaprzeczać nie można, byty dziełem sowieckiej partyzantki lub luźnych band, z którymi UPA nie miała nic wspólnego, pomniejszanie roli wyzwoleńczej UPA w skali europejskiej jest niedopuszczalne. Wszelkimi siłami dążyć do tego, żeby w różnych naszych kontaktach z Polakami strona polska przyznawała iż były to przykłady palenia wsi ukraińskich i mordowania Ukraińców przez AK, wykazywać podobieństwo między UPA i AK, podkreślając wyższość pod każdym względem UPA nad AK. Wymuszać na Polakach przyznawanie się do antyukraińskich akcji, potępienia przez nich samych pacyfikacji i rewindykacji przed wojną i haniebnej operacji Wisła po wojnie. Wszystkie te akcje przyniosły wiele cierpień i krwi narodowi ukraińskiemu. Podkreślać to w komunikatach, które koniecznie muszą być publikowane w językach obcych, zwłaszcza w angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim. 
      Zmierzać do tego, aby miarodajne czynniki polskie na emigracji zrzekły się wszelkich zamiarów i myśli rewindykacji względem Ukrainy a sprawę Ukrainy Zacurzońskiej (Zasanie, Chełmszczyzna, Podlasie i Łemkowszczyzna) pozostawić otwartą, sugerując, że zostanie ona załatwiona z korzyścią dla obu stron przez narodowe rządy w pełni suwerennych państw samostijnej Ukrainy i postkomunistycznej Polski. Na takim stanowisku stoi już obecnie Konfederacja Polski Niepodległej. Tę organizację i jej ludzi należy wspierać. W takim też duchu należy urabiać polską opinię publiczną na obczyźnie, za pośrednictwem polskich organizacji i będących w polskich rękach środków informacji. W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Dyskusje prowadzić w duchu heroizmu UPA i nie kwestionowanej ukraińskości Ukrainy Zacurzońskiej ze stolicą w książęcym grodzie Przemyślu.
      3. Obecna Polska przeżywa dobę swojego ponownego odrodzenia, której siłą sprawczą jest ruch znany na Świecie pod nazwą Solidarności. Ruch ten zdobył sobie międzynarodową sławę jako rozsadnik komunizmu na Świecie. Taka opinia o Solidarności krzywdzi nas i nie jest nam potrzebna. Nasza propaganda powinna iść w kierunku wykazania, że Solidarność nie była tą siłą sprawczą, lecz UPA, która zainspirowała siły antykomunistyczne do działania. UPA walczyła z bolszewią ponad 10 lat a jej duch żywy nigdy nie wygasi. Duch UPA zapłodnił Solidarność do czynu. Tak powinien rozumować każdy Ukrainiec, tak samo powinien rozumować świat i my mamy światu w tym dopomóc, bo inaczej znowu naszą chwałę przypiszą sobie Polacy.
      Stosunek zdrowych sił ukraińskich do obecnej polskiej rzeczywistości powinien być zróżnicowany i uzależniony od naszych interesów. Polska jest Ukrainie potrzebna jako sojusznik do rozbicia ZSRR. W tym celu należy popierać w Polsce wszystkimi siłami wszystko co ma posmak antyrosyjski. Katyń, wywózki na Sybir, zbrodnie NKWD i UB. Taki stan rzeczy odwraca uwagę Polaków od UPA, która polscy komuniści przedstawili narodowi polskiemu kłamliwie nie jako zbrojny ruch narodowo-wyzwoleńczy, lecz jako bandy. Podkreślać z całą mocą, ze pełne wyzwolenie Polski nie jest możliwe bez samostijnej Ukrainy (vide Michnik). Oznacza to pełne zaufanie Polaków do antymoskiewskiej polityki Ukraińców, pozwoli na ich zupełny bezkrytycyzm i na pełne ich zaangażowanie po naszej stronie. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym.
      Najpilniejsze zadanie na najbliższą przyszłość: doprowadzić do tego, żeby władze polskie jednostronnie przyznały (złożyły deklarację), że względem samodzielnej Ukrainy nie wysuwają i nie będą wysuwać w przyszłości żadnych roszczeń terytorialnych, a tym wyrzekają się wszelkich pretensji do ziem utraconych na wschodzie w wyniku sowieckiej inwazji dokonanej na okupowane przez Polskę terytoria ukraińskie 17 września 1939 r. Takie oświadczenie jeżeli będzie, należy silnie rozpropagować w różnych językach obcych. To bardzo ważne dla naszych posunięć przyszłościowych. My ze swej strony przyznamy słuszność takiemu stanowisku oświadczając, że kwestia granic, które wytyczył bez naszego udziału (tj. Polski i Ukrainy) krzywdzący układ jałtański (nie mówić o czyją krzywdę chodzi) powinna być załatwiona w przyszłości przez rządy suwerennych państw Ukrainy i Polski. Gdy zaś do tego już dojdzie, to my odczytamy owo jednostronne oświadczenie: tak, wy nie macie roszczeń terytorialnych i mieć nie możecie, ale my je mamy. Polacy bowiem zdają sobie sprawę, iż dotąd okupują część historycznych i etnograficznych ziem ukraińskich a nie odwrotnie. Zatem będzie rzeczą sprawiedliwą dla ukraińsko-polskiego pojednania zwrócenie Ukraińcom ziem, które są przez nas nazywane Ukrainą Zacurzońską. Wtedy, gdy się te dwa fakty zestawi, to świat nam a nie Polsce przyzna rację.
      Ważne jest także w obecnej chwili postawienie na porządku dziennym tzw. akcji Wisła. Dążyć aby stanęła ona na forum polskiego parlamentu i żeby sami Polacy ją potępili jako ludobójcza. Inicjatorem sprawy nie może być Mokry, lecz ktoś z Polaków. Przeznaczyć na to 15-20 tys. USD. Gdy to już się stanie to wieść o tym z odpowiednim naszym komentarzem w jęz.. obcych powinna obejść cały Świat. Zainicjować wiece potępiające polskie zbrodnie popełnione na narodzie ukraińskim przez różne cudzoziemskie organizacje. Nasz komentarz do tego powinien nawiązywać do ucisku polskiego przed wojną na obszarze polskiej okupacji ziem ukraińskich (Zamojszczyzna, pacyfikacje, likwidacja szkolnicywa i. kultury, ucisk narodowy), sławne działania UPA w walce z Niemcami i komuną w Bolszewii i w Polsce. Podnieść, że sami Polacy oddają hołd bohaterskiej UPA, prekursorki Solidarności, potępiają komunistyczną akcję Wisła znęcania się nad ukraińską ludnością. Wykazywać ukraińskość Zacurzonii zgodnie z granicą nakreśloną przez OUN-UPA.
      W tym duchu prowadzić propagandę na rzecz historycznosci i etnograficzności ziem ukraińskich okupowanych obecnie przez Polskę, a o które z taką determinacją z komunistyczną władzą polską walczyła UPA -razem z patriotycznymi siłami polskimi WIN. Wynika z tego, że patriotyczne siły pokkie uznawały rolę UPA i jej prawo do ziemi Zacurzonii. Mocno podkreślać, że takie jest stanowisko patriotycznych sił Polski obecnie. Wyciszać wszystko to co nas dzieli, w tym także negatywne patrzenie na UPA. Podkreślać także, iż takie same jest również stanowisko papieża i udowodnić, że gdyby było inaczej to nie przyznałby Mokremu nagordy im. Jana Pawła II za krzewienie przyjaźni między narodami polskim i ukraińskim. Podnosić przyznanie nagrody Ukraińcowi za artykuły zamieszczone na łamach “Tygodnika Powszechnego” oraz “Znak”, a w propagandzie światowe] głosić, że reprezentują one najzdrowsze siły narodu polskiego, na które tylko Europa może się orientować. Problematyka rewolucyjnej OUN – awangardy narodu ukraińskiego – powinna być tam zawsze obecna. Głosić prawdę bardziej znanych wydarzeń dziejowych (Grunwald, Wiedeń, Warszawa 1920, Monte Cassino) podkreślając, że odniesione tam zwycięstwa były głównie dziełem Ukraińców, a nie Polaków. Polacy odegrali w nich rolę drugorzędną. Stanowczo rozprawiać się z antyukraińskimi poglądami na historię działaności UPA – E. Prusa, W. Hraniewskiegp, J. Sobiesiaka, H. Cybulskiego, kś. Kuczyńskiego, J. Jastrzębowskiego, W. Romanowskiego, J. Popiela, M. Fijałki, kś. Szetelnickiego, J. Gietrycha, Z. Alberta, A. Oliwy, W. Kalabińskiego, J. Węgierskiego, S. Myślińskiego, M. Juchniewicza, W. Szoty, J. Turowskiego, Siemaszki i j. Sereta. Najlepiej to robić piórem samych Polaków, wśród których znajdą się osoby sprzedajne (obiecać wysokie honoraria i stypednia zagraniczne). Wskazane jest opanowanie niektórych polskich pism, w tym “Semper Fidelis”, “Tak i nie” i in. Wejść do władz Archiwum wschodniego, infiltrować Główną Komisję Badania Zbrodni Hitlerowskich (GKBZHwP), przeszkadać w zbieraniu obciążających Ukraińców materiałów z wydarzeń drugiej wojny światowej, nie dopuszczać do publikowania materiałów obciążających ukraiński nacjonalizm rewolucyjny OUN. Zestawić ściśle poufne listy osób (nazwiska i adresy) nieprzychylnych ruchowi rewolucyjnemu. Zestawić także listę Polaków, którzy są przychylni rewolucyjnej OUN. Listy, jako dokumenty ważnej wagi państwowej dostarczyć Prowidowi Krajowemu.
      Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Jeśli Polacy będą się upierać, to Ukraina względem nich bez najmniejszego wahania użyje siły zbrojnej. Doprowadzić do zwrotu przez Kościół Polski katedry ukraińskiej w książęcym grodzie Przemyślu. Tu powinno znaleźć się biskupstwo Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi oraz powinny osiedlić się ukraińskie zakony.
      Poprzeć politycznie, moralnie i finansowo fundację im. sw. Włodzimierza Chrzciciela założoną w Krakowie przez Mokrego. Roli Mokrego nie eksponować, aby nie utrudniać mu działalności parlamentarnej. Nas interesuje punkt programu fundacji, który mówi o gromadzeniu dowodów o zbrodniach Polaków popełnionych na ukraińskim narodzie w okresie ostatniej wojny i w pierwszych latach powojennych (Akcja Wisła). W naszej propagandzie wykazywać, ze podstawę Fundacji stanowi dar Watykanu przekazany przez Ojca sw. na działalność duszpasterską greckokatolicką. Jeżeli będą sprzeciwy ze strony pewnych środowisk ukraińskich czy polskich, to wówczas głosić na cały świat, ze Polacy to pseudokatolicy i działają wbrew życzeniom papieża. Posługując się imieniem Ojca św. doprowadzić stopniowo do przekształcenia Fundacji w Instytut Ukraiński, a z czasem do powołania na bazie tego instytutu Uniwersytetu Ukraińskiego w Krakowie.
      (Jak dosniosły oststnio media  taki uniwersytet ma zostać powołany w Lublinie. A dlaczego nie we Lwowie ? – P.J.)
      Przed wojną Polacy nie zezwolili na otwarcie Uniwersytetu Ukraińskiego we Lwowie, my zaś przełamiemy wszelkie opory i powołamy Uniwerystet Ukraiński w starożytnej stolicy Polski. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym. Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego seperatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. Robić to należy w sposób jak to czynili Polacy żebraczej Polski przedwojennej z Ukraińcami, Poleszukami, Hucułami i Łemkami. Podsycać aktywność narodową Ukraińców, Białorusinów, Żydów, Czechów, Słowaków a przede wszystkim Niemców. Próby hamowania ich dynamizmu określać jako ucisk, brak demokracji i polską nieszczerość w głoszeniu haseł równości i wolności. Nie dopuszczać do zbliżenia polsko-niemieckiego. Podkreślać aktualność hasła “Jak świat światem, Niemiec Polakowi nie będzie bratem”.
      To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego – co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej .”
      ***
      “Powyższy tekst po przetłumaczniu Agencja Konsularna RP we Lwowie, pismem z dnia 20 marca 1991 r. przesłała do Komisji Sejmowej d/s Polski w Warszawie, do Ministerstwa Spraw Zagranicznych dept. Prasy i Informacji w Warszawie, do Instytutu Historii PAN w Warszawie i kilku innych miejsc. Poza tym materiał został wydrukowany dnia 12-14 kwietnia 1991 r. w gazecie “Polska Zbrojna”, organie Ministerstwa Obrony Narodowej .” 
      Jak pisze dalej W.Poliszczuk “Po przeanalizowaniu tekstu fragmentów “uchwały”, po skonfrontowaniu ich z innymi publikacjami, doszedłem do wniosku, że “uchwała”, a raczej jej fragmenty, jest oryginalną uchwałą OUN-b. Wskazuje na to treść uchwały, która jest adekwatna do strategii, polityki i ideologii OUN-b. Tekst “Uchwały” jest odzwierciedleniem mentalności kierowniczych kół OUN-b .” 

      http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/

     • sylwia
      sylwia :

      Aby w tym przypadku osiagnąć szczyt uprzejmości, można do tego indywiduum zwracać się przez ukraińskie ‘wy’, czyli w drugiej osobie liczby pojedyńczej. Jest jeszcze forma bezosobowa w trzeciej osobie liczby pojedyńczej, np. ‘niech siada’, niech idzie’. Zawsze należy zgłaszać nadużycie. Nawet Rosjanie mają dla zach. Ukraincow pogardę i uważają ich za podludzi. Mniemanją, że zach. Ukraińcy to nie Słowianie lecz turecko-pieczyngowskie kundle o odmiennej mentalności i wyglądzie.

   • uri
    uri :

    To historyczny moment! Panie Tutejszym, “sylwia/vanderBrook” pierwszy raz prawdę napisał!
    “Symbol faszystowskiego batalionu ‘Azow’ to był krótko mój drugi awatar. Teraz jest trzeci.” Ciekawe, jak się czują ci, którzy “sylwii” damują, rączki całują, wzywają do okazywania tradycyjnej polskiej szarmanckości wobec kobiet :))) Głównie myślę tu o niejakim “Janie_de”, bo np. taki “Anarchista” ,a zbyt ograniczoną zdolność orientacji w realu, żeby odróżnić babę od chłopa. Pietucha zresztą.

  • uri
   uri :

   A 64-letniej matki tej kobiety jakoś nie widać. Jakoś się nie skarży. To tak, jak z tymi niemowlętami, które nazistowsko-banderowscy ukrofaszyści hitlerowsko-natowscy krzyżowali na tablicy ogłoszeń w Słowiańsku. Jak z tymi ludźmi. których hitlerowsko-faszystowscy ukronaziści natowsko-banderowscy włóczyli po zentralplatzu Słowiańska na łańcuchach za czołgami. Wladyslaw, kacapski przygłupie, w Polsce nikt się na to nie nabierze :)))

 2. koben44
  koben44 :

  Skoro zostalem wywolany do tablicy…zacząłem pisac na tej stronie, gdyz stronka kresy24.pl pod przykrywka patriotycznego serwisu dla potomkow kresowiakow stal sie tuba propagandowa rzadu dla mniejszosci w Polsce.
  Codziennie przegladam wasze strony www wiedzac ze w koncu ktos pisze obiektywna prawde o Kresach kiedys i dzisiaj jak i wojny w Donbasie. Mysle ze na kresy.pl skonczyla sie era forumowiczow majacych korzenie kresowe, a zaczal czas atakow ludzi , dyskredytujacych myslacych inaczej niz rzad czy mniejszosci .ukrainskie,
  Gownianie sie pisze z telefonu….;(