Wielkie podsumowanie wielkiego eurosceptyka. Brytyjczyk Nigel Farage bezlitośnie podsumował eurokratów i władze Niemiec w czasie wystąpienia na forum Parlamentu Europejskiego.

„Zabawne, prawda? Gdy 17 lat temu zapowiedziałem, że poprowadzę kampanię na rzecz wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, śmialiście się ze mnie. Teraz się nie śmiejecie, co?” – rozpoczął swoje wystąpienie w Parlamencie Europejskim reprezentant Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa Nigel Farage. Jak stwierdził promotorzy integracji europejskiej nie mają odwagi „przyznać się do błędu”. Farage wytknął im, że „upadł” ich naczelny projekt – waluta euro, która poskutkowała „polityką biedy wdrożoną w Grecji”. Krytykował też kanclerz Merkel za zaproszenie „tak wielu ludzi zza Morza Śródziemnego jak to tylko możliwe” co według niego podzieliło Unię Europejską. Oskarżył eurokratów o oklamywanie „Brytyjczyków i innych narodów Europy”. „Wprowadziliście unię polityczną, a gdy narody Holandii i Francji zagłosowały w 2005 r. przeciw tej unii, konstytucji, po prostu ich zignorowaliści i wprowadziliście Traktat Lizboński tylinimi drzwiami” – mówił Brytyjczyk.

Wynik brytyjskiego referendum Farage uznał za przełomowy głos społeczeństwa przeciw kosmopolitycznym elitom i za poszanowaniem suwerenności państw narodowych. Opowiedział się za jak najszybszym przeprowadzeniem procesu opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej. Opowiedział się jednak za podstrzymaniem strefy wolengo handlu.

rt.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz