Pod koniec lata pod Bachczysarajem na Krymie przeprowadzono kolejny międzynarodowy obóz „Krym-Sicz”. Jego celem jest „prawosławna obrona przed muzułmanami”.

W tym roku po raz piąty wzięli w nim udział chłopcy w wieku od 10 do 18 lat, z Rosji, Ukrainy i Białorusi. Organizatorem obozu są krymscy Kozacy, a przyjechać mogą tylko ci, którzy zostali Kozakami w swoim miejscu zamieszkania.Udział jest bezpłatny, jedynym kosztem jest opłata za wyżywienie, 20 hrywien dziennie (ok. 10 złotych). Chłopcy żyją w warunkach polowych, w namiotach, pod nadzorem atamanów. Chodzą w mundurach moro, sami przygotowują sobie jedzenie. Uczą się sztuki walki rosyjskim systemem Aleksieja Kadocznikowa, orientacji w terenie, wspinaczki, strzelania.

Ujawnione niedawno zdjęcia z obozu (zobacz galerię), wywołały mocną dyskusję w Internecie. Jak pisze portal Gazeta.ua, część osób twierdziła, że obóz stworzony „aby przygotowywać się do odparcia napadu islamistów”, może być „rozsadnikiem pedofilii”.

tr/Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz